Аби потанцювати мазурку, харківські офіцери змагаються весь рік

Аби потанцювати мазурку, харківські офіцери змагаються весь рік

фото Віктора Кочетова

Уже вшосте харківські військові та їх прекрасні дружини танцювали на офіцерському балу.

Парадна форма та довгі вечірні сукні, мазурка й полонез, кришталеві люстри і море шампанського – свято пройшло за кращими традиціями балу з романів Толстого.

Зачіски та вбрання створили святкову атмосферу

175-ти парам цього року випало щастя бути запрошеними на офіцерський бал, що проходив у фешенебельному готелі Kharkiv Palace. Гостей зустрічали казкові герої, одягнені в яскраві костюми у стилі фентезі. Тож, уже з перших кроків військові та їх дами поринули у чарівну атмосферу свята. Відкрився бал полонезом у виконанні харківських курсантів.

З Днем Захисника Вітчизни, до якого було приурочено свято, гостей привітав голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін і Харківський міський голова Геннадій Кернес.

– З 2007 року в Харкові крок за кроком відроджуються кращі традиції української армії, – сказав Михайло Добкін. – Бал дозволяє нам збирати не тільки тих, хто віддано служить Батьківщині, хто обрав дуже складну й відповідальну професію, а й тих, хто любить добре і весело проводити час, розучувати протягом року складні танці. Я навіть не уявляю, скільки зусиль треба було докласти вашим дружинам для того, щоб підготувати такі вбрання, зачіски і зробити атмосферу по-справжньому святковою лише своєю присутністю.

Організатори свята цього року до останнього тримали в секреті саму програму балу.

– Концепція сьогоднішнього балу така: давайте зануримося у світ танцю, музики і пристрастей, – закликав присутніх режисер-постановник балу Олексій Нестаченко. – Кожного разу ми шукаємо не нову тему, а ідею втілення. Адже формат балу один – танці. Проте ми прагнемо організувати все так, щоб в офіцерів виникло враження, ніби вони на такому заході вперше, ніби такого не було минулого року, й відчули себе джентльменами, а їх супутниці – леді.

Начальник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Дмитро Горбунов разом зі своєї дружиною Летицією до балу готувалися півтора місяці: обирали наряди. Вони вже вшосте беруть участь у святі. Минулого року напередодні балу подружжя навіть взяло кілька уроків бальних танців.

– З кожним роком приходити на бал все цікавіше. І атмосфера щоразу нова – дивує своєю оригінальністю, – сказав Дмитро Горбунов. Він розповів, що разом з дружиною змінив не один гарнізон, проте ніде на таких балах, окрім, як у Харкові, йому побувати не вдалося.

Танго та мазурка від Олексія Литвинова

На балу офіцери та їхні дружини показали свою вправність у танцях. Майстер-клас для них провів маестро танцю Олексій Литвинов.

– Я буду показувати гостям запальне аргентинське танго, потім ми побалуємо народ фокстротом, а в кінці затанцюємо традиційну польку, яку люблять усі офіцери на землі, – розповів напередодні майстер-класу Олексій Литвинов.
На думку маестро, офіцери мають неабиякий хист і любов до танцю.

– Будь-який учитель танців буде в захваті, якщо йому запропонують працювати з офіцерами, – упевнений Олексій Литвинов.

Так, начальник курсу Харківського національного університету внутрішніх справ, майор міліції Сергій Курштин і його дружина Анжеліка в захваті від танців Литвинова.

– Ми сьогодні відчуваємо себе справжніми офіцерами поряд зі своїми дружинами. Нам обом хотілося потанцювати, адже це красиво, – каже Сергій Курштин. – Емоції неймовірні, тим паче, що поряд – дружина. І це найголовніше.
Анжелиці танцювати «під дудку» Олексія Литвинова дуже сподобалося.
– Ми в захваті від майстер-класу, – зізналася вона.

Запрошення на бал отримали кращі з кращих

Офіцерський бал уже став настільки популярним, що військові самі звертаються до організаторів з проханням взяти участь у святі, в частинах навіть іде боротьба за таку можливість. На думку начальника Харківського воєнного гарнізону Олексія Середи, бал приваблює гостей не лише шампанським і танцями. Офіцерів манить сама атмосфера свята і спілкування з колегами. Крім того, не так вже й часто військовим вдається побувати на таких заходах.

– Сьогодні ми намагалися запросити кращих з кращих. Це командири частин, це військові, які стали кращими в структурах, у яких вони працюють. Це заохочення для офіцерів, які служать у Харківській області, – сказав Олексій Середа.

Інна ПИРЛИК, матеріал з газети "Слобідський край" №153 від 22.12.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ