74 доба війни: у Генштабі ЗСУ розповіли про ситуацію в Харківській області

08.05.2022 07:51 Новини

У Харківській області окупанти зосереджують зусилля на недопущенні просування українських військовослужбовців до державного кордону.

У Генеральному штабі ЗСУ розповіли про ситуацію в Харківській області станом на 6:00 8 травня.

На сьогоднішній день агресор продовжує наступальні дії  в Східній операційній зоні. Крім того, зберігається загроза нанесення ракетних та авіаційних ударів з території білорусі. Одночасно підрозділи збройних сил російської федерації продовжують виконувати завдання з прикриття ділянки українсько-російського кордону у Брянській і Курській областях.

Так, на Слобожанському напрямку російські військовослужбовці зосередили основні зусилля на недопущенні подальшого просування українських військ у бік державного кордону України на північ та північний схід від Харкова. Повідомляється, що окупанти здійснювали артилерійські обстріли у районах населених пунктів Прудянка, Слатине та Циркуни. До того ж ворог проводив заходи з інженерного обладнання позицій задля посилення оборони в районі селища Козача Лопань.

Щодо Ізюмського напрямку, то там основні зусилля агресора зосереджені на підготовці до продовження наступу на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. Крім того, у зазначені вище райони він передислокував дві батальйонні тактичні групи зі складу 35-ї загальновійськової армії. У Генштабі ЗСУ повідомили, що ворог здійснював артилерійські обстріли позицій підрозділів Сил оборони.

У районах населених пунктів Ізюм та Кам’янка окупанти продовжували ведення повітряної розвідки для уточнення положення наших військових.