Цієї зими на Харківщині будуть відстрілювати червоних лисиць: що відомо

12.12.2023 17:01 Новини

У Харківській області протягом зими проводитимуть відстріл червоної лисиці для того, аби визначити ефективність пероральної імунізації диких тварин проти сказу.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Нещодавно у Харківській області здійснювалась кампанія з розкладання для диких тварин приманок з вакциною про сказу. Тому з метою визначення ефективності проведення пероральної імунізації протягом грудня 2023 – лютого 2024 років на території регіону проводитиметься відстріл червоної лисиці. Це зможуть зробити користувачі мисливських угідь, які отримали відповідні дозволи. 

Так, відповідно до Методичних рекомендацій з проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, планується добування лисиці в обсягах 4 голови на 100 кв. км. Загалом – 468 голів.

Зазначена вище прероральна імунізація проводилась на Харківщині в період з 27.09.2023 по 05.10.2023. У зв’язку з воєнним станом приманки з вакциною розкидалися лише на територіях Красноградського, Лозівського, частин Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів.

  • Нагадаємо, червона лисиця є основним джерелом сказу на території Харківської області. Збільшення її популяції негативно впливає на епізоотичну ситуацію щодо сказу та сприяє розповсюдженню цього захворювання серед домашніх тварин.

Згідно з даними літніх обліків 2023-го року, на території області чисельність лисиці становить 3895 голів. Це 109,8 % до оптимального рівня або 1,5 голови на 1000 га мисливських угідь при нормі 0,5-1,0 голова на 1000 га.

З початку року в регіоні було зафіксовано 99 випадків сказу, з яких 8 серед лисиць і 1 у куниці. Найбільша кількість випадків сказу реєструється серед безпритульних собак та котів, також збільшилась кількість інфікованої великої рогатої худоби.

Нещодавно ми писали, що у лісах Харківщини почали розкидати приманки з вакциною проти сказу. Їх розмістили у лісових та мисливських угіддях на площі 11 503 квадратних метрів. Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Нагадаємо також, на Харківщині 70 % випадків сказу тварин виникли на деокупованих територіях. У результаті проведення бойових дій та неможливість здійснювати регуляцію червоної лисиці в області збільшилася їх популяція. Саме через це серед тварин зросла кількість випадків зараження сказом. 

Автор: Анна Хливнюк