Цієї зими світло в Україні можуть вмикати на 6-7 годин на день – гендиректор Yasno

18.06.2024 14:36 Новини

Цієї зими в Україні очікується важка ситуація з електроенергією. Існує вірогідність, що світло вмикатимуть лише на 6-7 годин на добу.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на генерального директора Yasno Сергія Коваленка в етері телемарафону.

За його словами, наразі складно робити будь-які прогнози щодо електроенергії на зиму, оскільки поки не зрозуміло, яка генерація буде на початку опалювального сезону.

Якщо генерація плюс можливості щодо імпорту залишаться на тому ж рівні, що є, то дефіцит буде сягати майже 35%. Якщо потім відняти критичну інфраструктуру, то ми можемо справді сидіти 6-7 годин зі світлом, пояснив Сергій Коваленко.

Він зазначив, що дане питання слід підіймати у серпні, оскільки саме тоді стане зрозуміло, які можливості імпорту і скільки генерації вдасться відновити. Окрім того, Коваленко закликав і бізнес, і побутових споживачів підготуватися до значного дефіциту електроенергії.

Як можна до нього приготуватися? Це альтернативні варіанти живлення. Починаючи від батарей, батарейок різного формату і закінчуючи генерацією. Якщо є можливість сонячні панелі, інвертори, батареї, генератори та інше, додав він.

Нагадаємо, з 15 до 21 червня включно у Харківській області діє новий графік погодинних відключень світла. Також в Укренерго повідомили, що 18 червня графіки відключень будуть застосовуватись весь день.

Раніше ми писали, що з 1 червня 2024 року в Україні підвищився тариф на світло. Відтепер він складатиме 4,32 грн/кВт. 

Автор: Анна Хливнюк