Харківщина отримала медичне обладнання, здатне врятувати життя при крововтраті

22.10.2022 18:56 Новини
Медичні заклади Харківської області отримали від зарубіжних партнерів апарати для аутогемотрансфузіі Гемаф‘юз, які будуть використовуватися в хірургії та реанімаційних відділеннях при масивній крововтраті у пацієнта.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров‘я ХОВА Максим Хаустов.

– Дуже вдячний фонду «Синергія життя» за надане обладнання, яке буде рятувати наших поранених. Коли йде масивна крововтрата, то ці апарати дадуть порятунок пацієнту. Вони необхідні в реанімаційних відділеннях, у хірургічних відділеннях. Я вважаю і сподіваюсь, що врятує не одне життя, – сказав він.

Медичний директор фонду Олександр Луценко розповів, що обладнання автономне та не потребує електроживлення, тому його можна використовувати під час проведення операцій у польових умовах.

 

– Це знахідка – особливо там, де немає ніяких інших приладів, більш дорогих й більш спеціалізованих, – вважає в. о. генерального директора одного з медзакладів Харкова Костянтин.

Благодійний фонд «Синергія життя» заснований з початку широкомасштабної війни і в основному допомагає дітям. Наразі медики за підтримки БФ працюють на нещодавно деокупованих територіях. 

Автор: Галина Гришко