Оборона Харкова в рази сильніша, аніж на початку війни, – Олег Синєгубов

15.04.2022 18:56 Новини
Фото: slovoidilo.ua Фото: slovoidilo.ua

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів про ситуацію в регіоні.

В інтерв'ю РБК-Україна голова ХОВА Олег Синєгубов заявив, що окупантам не вдасться захопити Харків

– Я переконаний, що битву за місто Харків вони вже насправді програли. І вони це зрозуміли ще в перший тиждень війни. Окупанти тут втратили доволі велику кількість живої сили, дуже багато броньованої техніки, авіації. І якщо ми втримали місто ще тоді, то зараз оборона Харкова в рази сильніша. Тому в них просто немає шансів. Якщо вони все ж вирішать штурмувати Харків, то їм потрібно привести значно більше військ, ніж ті, які тут перебувають на місці. А зібрати таку кількість їм буде вкрай непросто, – розповів Олег Синєгубов.

У ХОВА не виключають наміри окупантів захопити наш обласний центр.

– Ми до цього цілком готові, не зменшуємо своєї військової присутності на обороні Харкова і тих фронтах, де ми вже вистояли. Ми лише зміцнюємося. Адже ми бачимо плани ворога – він подекуди готує фортифікаційні споруди, десь окопується тощо. Зараз це вже відбувається не набігом, як вони пробували спочатку. Зараз вони краще сплановували атаку, якщо це станеться – ми до неї готові, – каже очільник ХОВА. – І ми теж не стоїмо на місці. Ми звільняємо наші території на Дергачівському напрямку, а також на Сумському, який наближений до бєлгородського напрямку. У нас ідуть бої по напрямку Золочева, Дергачів. На Роганському напрямку (Куп'янський – Вовчанський напрямок) ми також рухаємося і звільняємо наші населені пункти – це Мала Рогань, Вільхівка тощо.

Читайте також: Перший зрадник: очільник Куп’янської громади виїхав у росію

Також Олег Синєгубов розповів, чи реально найближим часом вибити окупантів за межі області.

– Ми зараз стоїмо в обороні. Це інший розрахунок сил і засобів. Якщо ми підемо в наступ – це вже зовсім інший розрахунок сил та засобів. У нас достатньо сил, щоб це робити. Однак ми маємо це робити по всьому фронту, зважаючи на військову обстановку по всій країні, навіть у Херсоні. Бо це як цілісна карта. Як тільки буде можливість переходити в контрнаступ і буде такий військовий наказ, ми це зробимо. Наші військові і морально, і технічно до цього готові, – зазначив Олег Синєгубов.