Передавали координати стратегічно важливих мостів: СБУ знешкодила агентурну мережу фсб на Харківщині

27.03.2023 12:06 Новини
Фото: СБУ Фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала агентурну мережу, зокрема, завербованих фсб рф громадян, які коригували вогонь по позиціях ЗСУ в Харківській та Донецькій областях.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Службу безпеки України.

Зазначена група складалася з вісьмох місцевих жителів, один з яких використовував для прикриття статус помічника діючого народного депутата України та посвідчення журналіста.

посвідчення

Серед завдань зловмисників був збір розвідданих про місця базування та переміщення Сил оборони на території регіонів. Так у «зоні особливої уваги» ворога були маршрути руху військових ешелонів, а також розташування залізничних станцій, на яких розвантажують озброєння ЗСУ. Окрім цього, агенти розвідували локації складів з боєприпасами, вогневих позицій, блокпостів та фортифікаційних споруд українських військ у прифронтових районах сходу України та на Дніпропетровщині. Також передавали загарбникам координати стратегічно важливих мостів.

координати в місті Ізюм

Зловмисники фіксували результати ракетних обстрілів по Краматорську, Дружківці, Костянтинівці та населених пунктах Харківської області для коригування повторних повітряних атак. А під час тимчасової окупації Ізюма і Балаклії фігуранти підбирали кандидатів до складу місцевих окупаційних адміністрацій.

Контррозвідники СБУ поетапно задокументували злочинні дії агентів та затримали чотирьох учасників зазначеної мережі. Ще четверо – перебувають на території рф, наразі тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності.

сбу затримали російського агента

Як зазначила СБУ, агентурна мережа була сформована двома кадровими співробітниками фсб ще до початку повномасштабного вторгнення. До її складу увійшов агент, який раніше був завербований почесним консулом рф у Харкові. Інших же учасників агресор залучив до співпраці дистанційно або під час поїздок фігурантів до росії. Так кожному з них було присвоєно власний псевдонім та відпрацьовано конспіративну легенду.

Вже після 24 лютого 2022 року фсб «активувала» свою агентуру для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Передачу розвідданих зловмисники здійснювали через Телеграм-канал у вигляді медіафайлів та геолокацій на електронних картах. У разі окупації регіонів фігуранти претендували на входження до керівного складу окупаційних адміністрацій.

Під час обшуків за адресами проживання зазначених осіб було вилучено мобільні телефони, які ті використовували для комунікації з ворогом. До того ж в їх оселях СБУ знайшла російську символіку та прокремлівську літературу.