Скільки об’єктів критичної інфраструктури у Харківській області пошкодили окупанти

16.09.2024 13:51 Новини
Іото ілюстративне: Слобідський край Іото ілюстративне: Слобідський край

Більше двох тисяч об’єктів критичної інфраструктури пошкоджено внаслідок повномасштабної російської агресії. Відновлювальні роботи проведені на понад 1,6 тисяч об’єктах.

Про це медіа «Слобідський край» повідомили у департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації.

За інформацією департаменту, через постійні російські обстріли та бойові дії, пов’язані із повномасштабним російським вторгненням, у Харківській області були зруйновані та пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури в населених пунктах області. Дотепер критична інфраструктура регіону залишається під ворожим вогнем.

- Станом на 11.09.2024 зафіксовано пошкодження:

311 об’єктів теплопостачання та 65,9 км теплових мереж;

141 об’єктів водопостачання та 264,04 км водопровідних мереж;

62  об’єкти водовідведення та 100,60 км каналізаційних мереж;

802  об’єкти газопостачання та 1383,04 км газорозподільних мереж;

748 об’єктів електропостачання та 8,4 тис. км повітряних та кабельних мереж.

На цей час відновлено 175 об’єктів теплопостачання і 47 об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства. Відновлено 714 об’єктів газопостачання та 1179,7 км газорозподільних мереж. Усі дані ураховують інформацію з окупованих територій, яка у деяких випадках не є точною, - повідомили посадовці ОВА.

Також зазначається, що фахівці АТ «Харківобленерго» провели ремонт 700 об'єктів та вісьми тисяч кілометрів електричних мереж. Втім залишаються об’єкти на деокупованих територіях дістатися яких неможливо через бойові дії або щільне мінування. Немає можливості їх обстежити та визначити працездатність. Кількість пошкоджених та відновлених об’єктів змінюється через постійні обстріли.

- У міжопалювальний період проводиться підготовка наявного обладнання та мереж підприємств житлово-комунального господарства; відновлювальні роботи на зруйнованих/пошкоджених об’єктах теплопостачання і водопровідно-каналізаційного господарства, теплових і водопровідних мережах; створюються необхідні запаси обладнання, матеріалів і устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт, - говорять у департаменті ЖКГ.

На випадок припинення постачання електрики (блекаутів) об’єкти забезпечуються альтернативними джерелами енергії.

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що на Харківщині росіяни знищили ферму зі ста коровами та вдарили по АЗС.