Що робити українцям, які перебувають в Ізраїлі: дані від МЗС
За три доби оперативний штаб Міністерства закордонних справ, який був створений для допомоги українцям в Ізраїлі, опрацював понад 700 звернень наших громадян. Так, лише за минулу добу українські дипломати розшукали сімох українців на півдні Ізраїлю, які до цього часу вважалися зниклими безвісти.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.
Як зазначив Ніколенко, зараз усі розшукані громадяни України перебувають у безпеці.
«Що стосується українців загиблих чи постраждалих. Ми маємо підтверджену інформацію про двох українок. Ситуація більше не змінилася. Ми маємо інформацію про можливу загибель ще 3 українців: двоє на території Ізраїлю, один на території Сектора Гази. Але ця інформація наразі не підтверджена», – розповів речник Міністерства закордонних справ.
Також він додав, через неможливість залишити Ізраїль у зв'язку зі скасуванням авіарейсів до оперативного штабу звернулися близько 300 українців. Окрім того, ще 150 українців у Секторі Гази заявили про своє бажання виїхати з анклаву.
Ніколенко повідомив, як українці можуть виїхати з Ізраїлю: перший шлях – аеропорт Бен-Гуріона. Попри скасування авіарейсів, деякі компанії все ще продовжують літати з Ізраїлю, тому громадянам радять перевіряти можливість залишити країну комерційними авіалініями. Така можливість зберігається.
Паралельно оперативний штаб та інші причетні відомства України опрацьовують альтернативні шляхи допомоги громадянам України залишити країну. Всі опції зараз пропрацьовуються, як тільки будуть відповідні рішення – громадян будуть повідомляти, зазначив речник.
«Ті люди, які звернулися до українського посольства, і українські дипломати зафіксували їхні контакти, щойно буде інформація, то вони отримають відповідні інструкції», – повідомив Ніколенко.
Також він додав, що ситуація в Секторі Гази є складнішою, оскільки там тривають активні бойові дії. Тому будь-який процес вивезення громадян може відбуватися за умови відповідної безпеки, якої там станом на зараз немає.
- У разі перебування у населених пунктах країни, які знаходяться у безпосередній близькості від Сектора Гази, під час включення сигналу повітряної тривоги рекомендується невідкладно скористатися бомбосховищами. Для отримання додаткової інформації слідкуйте за веб-сайтом командування внутрішнього фронту армії оборони Ізраїлю https://www.oref.org.il/en .
- У разі потрапляння у надзвичайні ситуації громадянам України необхідно звертатися до Посольства України в Державі Ізраїль за телефоном екстреного зв’язку: + 972-546-676-782; української дипустанови в м. Рамалла за телефоном: +972-59-823-93-99.
Як усе починалося?
Нагадаємо, 7 жовтня 2023 року, палестинські збройні формування ХАМАС та «Ісламський джихад» одночасно у кількох місцях – з повітря та на суходолі – розпочали масовану атаку на Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа повідомив про початок операції «Повінь Аль-Акси». За його словами, зазначені дії покликані захистити мечеть Аль-Акса в Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю більше 2 тисяч ракет та захопили 7 громад на півдні країни. Взятих у полон ізраїльських військових бойовики вивезли до Сектора Гази.
У відповідь на дії агресора Армія оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) оголосила про мобілізацію резервістів та початок контртерористичної операції «Залізні мечі». За рішенням уряду в країні було впроваджено режим воєнного стану, вперше за 50 років.
Головні події станом на 10 жовтня
- Ранок розпочався з оприлюднення заяви президента Сполучених Штатів Джо Байдена, де повідомлялося, що в результаті атаки ХАМАС на південь Ізраїлю загинули щонайменше 11 американців. Також у заяві зазначалося, що Сполучені Штати продовжуватимуть забезпечувати Ізраїль усім, що йому потрібно для захисту.
- Уряд Ізраїлю ухвалив прохання міністра оборони залучити 360 тисяч солдатів-резервістів, повідомило Israel Radio.
- Повітряні сили повернули назад до Ізраїлю сотні військовослужбовців, які ще вчора перебували на території Європи.
- Об’єднані Арабські Емірати застерегли режим Башара Асада від участі у війні Ізраїлю з ХАМАСом, а також щодо недопущення атак з території Сирії.
- Кожні 4 години десятки літаків Повітряних сил Ізраїлю бомбардують Газу, повідомляє ЦАГАЛ. Станом на зараз, уражені тисячі цілей. ЦАГАЛ закликав мешканців Гази тікати до Єгипту.
- Іранський лідер Алі Хаменеї вперше заговорив про ситуацію в Ізраїлі. За його словами, Тегеран не був залучений до зазначених атак. Однак похвалив палестинців за те, що вони «самостійно впоралися з операцією».
- За первинними оцінками, у вторгненні брали участь понад 5000 бойовиків ХАМАС. Більшість з них наразі повернулася в Газу.
- На спільній пресконференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом президент України Володимир Зеленський заявив, що за нападом на Ізраїль стоять ті, хто публічно підтримує бойовиків ХАМАСу і підтримує їх зброєю. Це відбувається не один день, а вже тривалий час, зазначив він.