Що відбувається на Краснокутщині: як громада долає труднощі у воєнний час

18.03.2022 17:05 Новини
Фото: Краснокутська селищна рада Фото: Краснокутська селищна рада

Очільниця Краснокутської селищної ради Ірина Карабут розповіла про ситуацію з постачанням лікарських засобів у громаді.

Сьогодні 23-й день від початку війни в Україні. Саме тому, в цей скрутний час, громади Харківської області не можуть залишатися осторонь та лишити своїх жителів напризволяще долі. Однією з них стала Краснокутська територіальна громада.

У своїй нещодавній публікації на Фейсбук Ірина Карабут розповіла про ситуацію в громаді станом на 18 березня.

Вона зазначає, що однією з найбільш гострих проблем залишаються медикаменти.

«Ми знаємо про цю проблему й докладаємо чимало зусиль для її вирішення. На жаль, під час війни не можливо досягти стовідсоткового забезпечення усіма лікарськими препаратами. Їхній перелік обмежений і на оптових складах», – говорить Ірина Карабут.

Також вона  додала, що незважаючи на всі перешкоди, селищна рада докладає максимум зусиль для завезення медикаментів у громаду. За словами голови Краснокутської територіальної громади, усі ліки, які в якості гуманітарної допомоги надійшли до селищної ради, були розподілені між Краснокутською ЦРЛ та Центром первинної медико-санітарної допомоги.

На сьогоднішній день  у громаді перебуває майже 10 тисяч тимчасово переміщених осіб, більшість з яких, у зв’язку з воєнними діями, приїхали до родичів чи знайомих. А оскільки громада знаходиться в області, яка не приймає біженців, – це є причиною того, що гуманітарна допомога не постачається в достатній кількості.

Саме тому Ірина Карабут закликає усіх жителів громади:

«Хочу звернутися до місцевих мешканців: допомагайте переселенцям харчами, речами чи хоча б порадою. Діліться з ближніми, адже добро повернеться сторицею», – пише Карабут на офіційній фейсбук-сторінці Краснокутської селищної ради.

Особливу увагу Ірина Карабут звертає на те, що мешканці громади та всі тимчасово переміщені особи повинні мати при собі документ, що засвідчує особу. Це робиться для того, щоб уникнути випадків проникнення диверсійних груп на територію Краснокутщини.

Також вона зазначає, що у громаді відчуваються позитивні зрушення, навіть незважаючи на дефіцит готівки.

«Укрпошта виплачує пенсії, банки хоча й лімітовано, та все ж таки видають готівку. Частина магазинів відпускає товар за безготівковим розрахунком, інші – за змішаною формою або тільки за готівку. Прошу з розумінням ставитися до прохання продавців розраховуватися готівкою, адже під час закупівлі товарів на оптових базах також використовується готівковий розрахунок», – додає Ірина Карабут.