У Харкові обговорили проблематику формування сортових ресурсів у рослинництві

19.08.2023 21:00 Новини

Проблематику сортівництва в агропромисловому комплексі України обговорили учасники круглого столу, який пройшов на базі Харківського інституту рослинництва імені Юр’єва. 

Захід відбувся з нагоди 100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів в Україні. Участь у конференції взяли науковці Харківської філії Українського інституту експертизи сортів рослин, представники ХОВА. Як розповів медіа «Слобідський край» заступник директора Харківської філії інституту Олександр Ісаєнко, кваліфікаційна експертиза нових сортів дозволяє сформувати державний реєстр рослин, придатних для поширення в Україні й на Харківщині, зокрема. За його словами, обґрунтовано підібрані й адаптовані сорти сприяють стабільно високим урожаям, що важливо в умовах постійних кліматичних змін.
Нині Харківська філія Інституту експертизи сортів рослин випробовує зернові на 16 гектарах землі на території Валківської громади в Богодухівському районі. Досліджуються, зокрема, озимина, ярі пшениця та ячмінь, озимий і ярий горох, сорго на зелену масу, конюшина. Повний список сортів вміщений на сайті Департаменту аграрної політики ХОВА, де сільгоспвиробники можуть перевірити наявні в них сорти на придатність для вирощування.
Нагадаємо, днями хлібороби Харківської області подолали мільйонний рубіж намолоту зернових.

«Станом на 17 серпня аграрії всіх районів намолотили 1 мільйон 55 тисяч тонн зерна. Збір ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 252 тисячі гектарів при врожайності 42 ц/га», – розповів заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

У Харківській області тривають жнива. Другий сезон поспіль українські аграрії не лише збирають збіжжя, а й розміновують лани, рясно «засіяні» вибухонебезпечним залізяччям.

Жнива 2023: якого врожаю очікують аграрії Харківщини

ЮНІСЕФ обрала Валківську громаду для комплексної співпраці

Автор: Надія Янінович