З «нуля», під обстрілами, на квадроциклах: як працюють бойові медики «Холодного Яру» (фото)

21.02.2024 11:25 Новини
Військовий бригади на квадроциклі / Фото: 93 ОМБр «Холодний Яр» Військовий бригади на квадроциклі / Фото: 93 ОМБр «Холодний Яр»

Професіоналізм, рішучість, сміливість та самовідданість – такий девіз у медиків 93-ї ОМБр, які кожного дня рятують поранених українських військових.

Про роботу військових медиків розповіли на сторінці 93-ї ОМБр «Холодний Яр», пише «Слобідський край». 

Один з головних принципів бригади — зробити максимум для збереження життя та здоров'я особового складу. Аби у будь-який момент вирушити на евакуацію пораненого з місця бойових дій, медики «Холодного Яру» чергують цілодобово.

Спочатку лікарі виявляють поранення та, використовуючи всі доступні ресурси і обладнання, стабілізують військового на місці. Після цього, у разі необхідності, – транспортують пораненого до стабілізаційного пункту, де надають допомогу вже у стерильних умовах.

– Буває, від «нуля» до передачі на стабілізаційний пункт доводиться вивозити побратимів під ворожими обстрілами. Саме тут неабияк допомагають швидкі, високопрохідні та маневрові квадроцикли, що здатні проїхати там, де не проїде жодне авто, розповіли у бригаді.

Маневрові квадроцикли для бригади Холодний Яр

Бійці бригади на високопрохідних квадроциклах / Фото: 93 ОМБр «Холодний Яр»

Наразі на сторінці «Холодного Яру» триває Великий збір на придбання квадроциклів та багі.

  • Довідка: Це спільний проект 93-ї бригади та Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну під назвою «Барви Холодного Яру». Здобуті на полі бою трофеї Холодноярців митці перетворюють на справжні витвори мистецтва. Після цього їх буде розіграно серед тих, хто задонатить 500 і більше гривень!

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/9VRw1k58Ky

Номер картки банки: 5375 4112 1451 8602

Поповнити конверт через Приват24: https://www.privat24.ua/send/b53ih

Номер картки конверта: 4149499260893555

PayPal: [email protected]

Холодний Яр бригада

Український військовослужбовець / Фото: 93 ОМБр «Холодний Яр»

Нагадаємо, у Харкові поранені захисники можуть пройти безкоштовну реабілітацію. Головна мета програми – повернути учасників бойових дій, які дістали інвалідність під час захисту та оборони України, до життя без обмежень через заняття спортом.

Також ми писали, як ветеранам отримати компенсацію на придбання житлаНадаємо покрокову інструкцію про те, хто має на це право, куди звертатися та які документи потрібні. 

Автор: Анна Хливнюк