Незаконну порубку сосен виявили за допомогою квадрокоптера

Незаконну порубку сосен виявили за допомогою квадрокоптера

Фото: youtube.com, прес-служба прокуратури Харківської області

Сьогодні хвойні ліси Харківської області патрулюють 16 рейдових бригад: десять структурних підрозділів і шість бригад по лісгоспу, які працюють цілодобово.

Окрім цього, для патрулювання лісів застосовують квадрокоптер. В розпорядженні обласного управління лісового та мисливського господарства він лише один і коштує близько 40 тисяч гривень. 

У відомстві розповіли, що завдяки спецтехніці, в ході патрулювання, забезпечується видимість в радіусі 1,5 кілометри — квадрокоптер може злітати на висоту до 500 метрів та рухатися зі швидкістю 70 кілометрів на годину. Перед новорічними святами така техніка стає актуальнішою, адже допомагає виявити ялинкових браконьєрів.

 Нещодавно вдалося затримати незаконного лісоруба — чоловік «полював» на новорічну ялинку у Рокитянському лісгоспі. На порушника було складено протокол. — розповів завідувач сектору охорони та захисту лісу ДП «Жовтневий лісгосп» Олексій Косов.


Згідно постанови Кабінету Міністрів № 665, штраф за збитки завдані навколишньому середовищу, наприклад, знищення одного дерева діаметром до 10 см, становить 390 грн і зібльшується пропорційно до кількості знищених дерев. Також за фактом незаконної вирубки, порушник буде змушений сплатити адміністративний штраф у розмірі 85-170 гривень.


Починаючи з 10 грудня у Харківській області рейдові бригади затримали 57 браконьєрів, — розповів перший заступник начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Попов. За його словами, одна з найбільших незаконних рубок хвойників у грудні була виявлена в Зміївському районі — під сокиру браконьєрів потрапило близько 100 сосен. Щодо порушників відкрито кримінальну справу.

У тему:

В період з 25 по 28 грудня у Красноградському районі викрили 50-річного лісника-хабарника — чоловік отримав від місцевого підприємця 10 тисяч гривень за приховування факту порубки та вивезення деревини з лісу. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області. 

Лісника затримано  у порядку ст. 208 КПК України, досудове розслідування проводиться за ч. 3 ст. 368 КК України  (одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Читайте також: Пожежа у селищі Дворічна закінчилася трагедією

Олександр Ушаков

Матерiaли по темі