У Харківській області триває «сезон тиші»

У Харківській області триває «сезон тиші»

Фото: Google

Захід проводиться силами Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області, Держекоінспекції та ГУ Національної поліції.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА, з 1 квітня до 15 червня в області триватиме «сезон тиші» — у період розмноження диких тварин не дозволяються підвищений шум та неспокій, які можуть зашкодити тваринному світу. До небезпечних дій відносяться пальба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Для порушників передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також 1 квітня до 10 червня на Харківщині триватиме операція «Нерест-2018»

В Україні в цей період заборонений промисловий і спортивний лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах. Також забороняється пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Така заборона дає можливість забезпечити тишу на водоймах та сприятливі умови для розмноження риб.

«Любительське рибальство в нерестовий період на водоймах області дозволяється на спеціально визначених ділянках водосховищ (Печенізькому, Червонооскільському, Краснопавлівському, Орільському) та річці Сіверський Донець з її придатковою системою водойм, а також на всіх інших водосховищах, річках та їх кореневих водах. Рибалкам дозволяється користуватись однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега», — пояснили в Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА.

Микола Мельник

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: