Гори для них завершились. У Харкові поховали альпіністів (ФОТО)

01.07.2013 06:47 Суспільство
фото прес-служби ХОДА фото прес-служби ХОДА

У Харкові 30 червня провели в останню путь альпіністів, які загинули в Пакистані більше тижня тому, повідомляє ТСН.

Попрощатися з Ігорем Свергуном, Бадаві Кашаєвим і Дмитром Коняєвим прийшли сотні людей.

При цьому досі в сім'ях про батьків не говорять у минулому часі. "Ми з сином домовилися, що тато просто далеко і надовго поїхав. Говорити про нього в минулому часі я не хочу", - сказала дружина загиблого Ігоря Свергуна Тамара.

Саме гори познайомили її з чоловіком, але пізніше він через боязнь втратити її заборонив займатися альпінізмом. "Я якось пішла в гори без нього. Ігор приїхав за мною, зібрав мої речі, посадив в автобус і сказав "Гори для тебе закінчилися". Він дуже хвилювався за мене", - згадує Тамара Свергун.

Прощання з альпіністами тривало близько трьох годин. Панахида відбувалася при закритих трунах.

"Я хотів переконатися в тому, що це саме мій батько і жодної помилки тут немає. Але в Пакистані тіла зберігалися в неналежних умовах, і харківські фахівці-судмедексперти порадили мені не відкривати труну", - розповів син Бадаві Кашаєва Артур.

"Важко говорити про хлопців в минулому часі, - сказав альпініст Сергій Бершов, у якого останні 23 роки Ігор Свергун був напарником. - В горах ми вміємо йти від лавин, каменепадів, але не від фашистських дій, а назвати їх по-іншому не можна. На наше горе відгукнувся весь альпіністський світ. Померли справжні спортсмени, громадяни Харкова, батьки, чоловіки".

Голова харківської альпклубу Геннадій Копійка, проводжаючи в останню путь своїх друзів, згадав, що перед поїздкою в Пакистан він дав Ігорю Свергуну прапор Харкова, щоб той заніс його на вершину. Вчора він пообіцяв, що цей стяг ще не раз буде поставлений на інші вершини світу в пам'ять про трьох альпіністів.

Після полудня траурна процесія попрямувала до 13-го міського кладовища на Пушкінській. Поховали альпіністів поруч.

Нагадаємо, трагедія з харківськими альпіністами сталася у суботу, 23 червня, біля підніжжя гори Нанга Парбат. Близько 10 озброєних людей у формі прикордонників Пакистану вивели з наметів і розстріляли впритул іноземних туристів.

Джерело: ТСН
Автор: Администратор сайта