Меланж вивезли з Харківщини. Що планують робити на заражених територіях

04.09.2013 08:07 Суспільство
http://glavred.info/ http://glavred.info/

У 14 спеціальних цистернах з смт Шевченкове до Росії вивезли 760 тонн меланжу.

Це була остання партія меланжу, яка зберігалася на складах Харківської області. Меланж вивезли з території військової частини А2136 Сухопутних військ України. 

Харківський меланж вивезли до АО "Науково-виробнича фірма "Техноазот" Федерального державного підприємства Завод ім. Свердлова, який розташований у місті Дзержинськ Ніжегородської області. 

- На програму утилізації та вивезення меланжу, яка розпочалася 2009 року, було витрачено близько 20 млн євро. Вивезення меланжу з військової частини у Шевченковому і до кордону з Росією фінансує Державний бюджет України, провіз небезпечної речовини по території Росії фінансується за кошти ОБСЄ, - сказав керівник проекту, проектний менеджер ОБСЄ Антон Мартинюк.

За його словами, протягом 2009-2013 років на вивезення меланжу з українських сховищ та транспортування його територією України з Держбюджету було витрачено близько 1 млн євро. 

- До завершення першого кварталу 2014 року з території України повністю вивезуть меланж, - запевнив помічник Міністра оборони, в. о. директора Департамента утилізації компонентів ракетного палива, ракет і боєприпасів Міноборони Олександр Коротаєв.

Тепер, після вивезення останньої партії компоненту ракетного палива, у військовій частині розпочнеться робота з утилізації цистерн з під нього і очищення території. У майбутньому територія буде передана на баланс місцевих органів управління. Як повідомив Михайло Добкін, питання про те, що буде розташовано на території колишнього складу, вирішуватиметься в Міністерстві оборони, але абсолютно точно відомо, що в першу чергу буде проведена екологічна оцінка масштабів забруднення, а також – рекультивація землі.

ФОТОГАЛЕРЕЮ З ПОДІЇ ДИВІТЬСЯ ПІЗНІШЕ НА НАШОМУ САЙТІ.

Тетяна Василець

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта