У харківську підземку можна спуститися ліфтом (Фото, Відео)

У харківську підземку можна спуститися ліфтом (Фото, Відео)

Фото Юлії Шматченко

Нова станція метро «Перемога» – перша станція харківської підземки, яка обладнана ліфтом для людей з обмеженими фізичними можливостями.

– Тепер люди на візках безперешкодно можуть опускатися на платформу і за допомогою метро пересуватися по всьому місту, – поділилася своїми враженнями від тестування ліфта віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова. – За допомогою чотирьох підйомних платформ, які встановлені на станції метрополітену, ми можемо опускатися на підземну платформу і підніматися.

Біля кожного ліфта встановлено переговорний пристрій, по ньому черговому по станції повідомляється, що людина на візку хоче скористатися підйомником. Співробітник метрополітену допоможе пасажиру опуститися на потрібний рівень платформи. 

ПРЕЗИДЕНТ ПОДАРУВАВ КЛЮЧ ВІД НОВОЇ СТАНЦІЇ МЕТРО У ХАРКОВІ (ФОТО)

Олена Шингарьова відзначила, що доступність до метро виконана системно: на пішохідних переходах, поблизу від станції, знижено бортові камені на нульовий рівень. А в самому метро широкі дверні отвори і відсутні пороги на всіх переходах. Усі наступні станції також будуватимуться з урахуванням норм доступності.

Юлія Шматченко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ