Більше дванадцяти тисяч жінок Харківщини хворіють на рак молочної залози

Більше дванадцяти тисяч жінок Харківщини хворіють на рак молочної залози

Фото із соцмережі

Захворюваність на РМЗ серед жінок світу за останні 25 років зросла в 30 разів.

Майже 10 років тому ця хвороба вийшла на перше місце серед всіх онкологічних «жіночих» захворювань і з тих пір утримує сумне лідерство. Щороку у 1,3 млн жінок нашої планети діагностується РМЗ. В цілому рівень захворюваності на рак молочної залози за останні два десятиліття зріс на 30%. Однак, завдяки поліпшенню діагностики і методів лікування, смертність не збільшується, оскільки на початковій стадії РМЗ виліковується майже повністю.

У Харківській області на рак молочної залози страждають більше 12 000 жінок. За минулий рік зареєстровано 990 нових випадків захворювань, серед яких на жаль 5,6% діагностовано в невиліковної стадії.

За 2014 з Харкову і Харківській області було проведено 170 161 мамографічне обстеження і при цьому виявлено 1 284 випадків новоутворень молочної залози. То у 2015 році по Харкову і Харківській області було проведено 175 285 мамографічних обстежень і при цьому виявлено 1290 випадків новоутворень молочної залози - повідомили в Хрьковской обласному центрі здоров'я.

На Харківщині об'єднали чотири навчальні заклади 

Смертність від цього небезпечного захворювання в 2014 році склала 34,8 на 100 тис. Населення, в 2015 році цей показник зменшився до 30,7 випадків на 100 тис. Населення Харківської області, загальноукраїнський показник в 2015 році становив 28,6 на 100 тис. населення. Пік захворюваності припадає на вік 55 років, коли більшість жінок вже знаходяться в менопаузі.

Довідка

Факторами ризику є: вік старше 40 років, спадкова схильність, пізня менопауза, ранній початок місячних (до 12 років), пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність, переривання вагітності, фіброзно-кістозна мастопатія, ожиріння, куріння. До цього переліку можна додати також погану екологію, гормональні порушення, неправильне харчування, алкоголізм. Все це в індивідуальному поєднанні нерідко призводить до РМЗ.

Як і в усьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає в середньому на 1 2% в рік. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і кожну годину від нього помирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7,5 тис. Жінок по всій Україні.

Дуже часто РМЗ виявляють на пізніх стадіях, коли врятувати жінку важко, а то і взагалі неможливо. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у 22% хворих мешканок України.

Раннє виявлення раку - запорука його повного лікування. Рак молочної залози - не вирок, це хвороба, яку лікують і перемагають!

Микола Мельник