Подвійне свято в Краснограді: як місто відзначило День вишиванки та Міжнародний день музеїв. Фото

24.05.2021 16:59 Красноград
Красноградці цьогоріч вирішили об’єднати два важливі для себе свята – День вишиванки та Міжнародний день музеїв. 23 травня у районному центрі відбулися масштабні святкові заходи, які відвідали не тільки місцеві жителі, а й гості з інших районів Харківщини, Полтавщини і міжнародна делегація. До урочистостей у рідній Красноградщині приєднався депутат обласної ради Сергій Чернов.

Прийом депутата

Свято святом, але свій черговий візит до району Сергій Чернов розпочав з прийому громадян. Охочих зустрітися із депутатом було як завжди багато. Цього разу всі питання, з якими зверталися жителі району, стосувалися їх особистого здоров’я або рідних.

З 20 людей, які 23 травня звернулися по допомогу, п’ять – це молоді матусі, чиї діти страждають на важкі хвороби. Прямо під час прийому Сергій Чернов зв’язувався з провідними лікарями Харківщини, які пообіцяли допомогти з обстеженням або проведенням відповідного лікування.

Також громадяни зможуть отримати матеріальну допомогу в своїх громадах – у Красноградській та Наталинській громадах діють відповідні програми. Для цього люди мають звернутися з відповідною заявою до місцевих рад та надати необхідний комплект документів.

– Кожна заява та питання громадян будуть мною особисто розглянуті та направлені на розгляд обласної комісії з надання матеріальної допомоги. Думаю, що за допомоги медиків не тільки Красноградщини, а й міста Харкова хворим буде надана посильна допомога, – зазначив за підсумками прийому громадян Сергій Чернов.

Читайте також: Сергій Чернов: У Верховній Раді з’явиться міжфракційне об’єднання з питань місцевого самоврядування

Багатонаціональна хода у вишиванках

Після прийому Сергій Чернов приєднався до парадної ходи вишиванок, яка цього дня пройшла центральними вулицями Краснограда. У параді вишиванок узяли участь сотні людей. Зокрема, і голова Красноградської РДА Віктор Войтенко, голова Красноградської райради Володимир Птишник, депутат Харківської облради Армен Бакманян і представники різних громадських організацій. В українську вишиванку вбрався і Почесний консул Казахстану Емін Наджафлі, він разом з головою казахської діаспори в Харківській області відвідав свято в Краснограді. Почесний консул зазначив, що казахів та красноградців пов’язують давні узи дружби, і він завжди з великим задоволенням приїжджає до цього міста, бо тут живуть дуже щирі та гостинні люди.

До речі, напередодні свята у Краснограді Сергій Чернов разом з Почесним консулом Республіки Казахстан Еміном Наджафлі та з Надзвичайним і Повноваженим послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калєтаєвим обговорили проєкт  майбутнього пам‘ятника – триптиха мислителям України, Казахстану та Азербайджану (Григорій Сковорода, Абай Кунанбаєв, Мірзе Фаталі Ахундов), який має з’явитися в одному зі скверів Харкова.

23 травня в центрі Краснограда з’явилася Алея майстрів, де було представлено традиційні українські прикраси, ляльки-мотанки, різноманітні вироби з дерева, глини тощо. На ярмарку виставляли свої роботи не тільки майстри з Красноградщини, але й з інших районів Харківщини, були й умільці з Полтави та Кременчука.

Унікальний музей

Завершилася вишиванкова хода в унікальному місці – у Красноградському краєзнавчому музеї імені Порфирія Мартиновича. Це найбільший сільський музей в Україні. В його фондах зберігається 36 тисяч експонатів. Наразі в залах закладу виставлена лише тисяча експонатів. Уже незабаром, за словами директорки музею Наталії Швець, до них у гості завітають туристи з Києва, щоб на власні очі побачити хату та млин ХІХ сторіччя.

У музеї гостей свята своїми хвацькими виступами розважали вихованці школи козацьких бойових мистецтв «Булат». Свій номер подарували і учасники театру моди «Фешн мікс». Наймолодші красноградці цього дня вчилися розписувати пряники та ліпити глиняних свищиків.

Вже наступного року музей відзначатиме своє сторіччя, однак косметичного ремонту тут ще ніколи не було. Наразі спільними зусиллями громади, району та області Красноградський музей почали ремонтувати. Вже закінчуються роботи у залі, присвяченому бійцям ООС/АТО/Афганістану. Також є проєкт ремонту актової зали. Тож директорка сподівається, що сторіччя музею (21 лютого 2022 року) вже святкуватимуть в оновленій актовій залі, яка буде зроблена у стилі українського модерну. Також до ювілею будуть відремонтовані дві зали відділу природи.

– Красноградський музей сьогодні один з кращих в Україні – за масштабами та за сутністю експонатів. Щоб зберегти це для наступних поколінь, сьогодні необхідно об’єднати зусилля і місцевої, і обласної влади. Такий музей заслуговує і на увагу державної влади. Потрібно виходити з ініціативою до Міністерства культури, щоб до 100-річчя музею знайти можливість залучити якомога більше коштів і привести у відповідний стан чудову історичну будівлю, – наголосив Сергій Чернов.