Подвійне свято в Краснограді: як місто відзначило День вишиванки та Міжнародний день музеїв. Фото

24.05.2021 16:59 Красноград

Красноградці цьогоріч вирішили об’єднати два важливі для себе свята – День вишиванки та Міжнародний день музеїв. 23 травня у районному центрі відбулися масштабні святкові заходи, які відвідали не тільки місцеві жителі, а й гості з інших районів Харківщини, Полтавщини і міжнародна делегація. До урочистостей у рідній Красноградщині приєднався депутат обласної ради Сергій Чернов.

Прийом депутата

Свято святом, але свій черговий візит до району Сергій Чернов розпочав з прийому громадян. Охочих зустрітися із депутатом було як завжди багато. Цього разу всі питання, з якими зверталися жителі району, стосувалися їх особистого здоров’я або рідних.

З 20 людей, які 23 травня звернулися по допомогу, п’ять – це молоді матусі, чиї діти страждають на важкі хвороби. Прямо під час прийому Сергій Чернов зв’язувався з провідними лікарями Харківщини, які пообіцяли допомогти з обстеженням або проведенням відповідного лікування.

Також громадяни зможуть отримати матеріальну допомогу в своїх громадах – у Красноградській та Наталинській громадах діють відповідні програми. Для цього люди мають звернутися з відповідною заявою до місцевих рад та надати необхідний комплект документів.

– Кожна заява та питання громадян будуть мною особисто розглянуті та направлені на розгляд обласної комісії з надання матеріальної допомоги. Думаю, що за допомоги медиків не тільки Красноградщини, а й міста Харкова хворим буде надана посильна допомога, – зазначив за підсумками прийому громадян Сергій Чернов.

Читайте також: Сергій Чернов: У Верховній Раді з’явиться міжфракційне об’єднання з питань місцевого самоврядування

Багатонаціональна хода у вишиванках

Після прийому Сергій Чернов приєднався до парадної ходи вишиванок, яка цього дня пройшла центральними вулицями Краснограда. У параді вишиванок узяли участь сотні людей. Зокрема, і голова Красноградської РДА Віктор Войтенко, голова Красноградської райради Володимир Птишник, депутат Харківської облради Армен Бакманян і представники різних громадських організацій. В українську вишиванку вбрався і Почесний консул Казахстану Емін Наджафлі, він разом з головою казахської діаспори в Харківській області відвідав свято в Краснограді. Почесний консул зазначив, що казахів та красноградців пов’язують давні узи дружби, і він завжди з великим задоволенням приїжджає до цього міста, бо тут живуть дуже щирі та гостинні люди.

До речі, напередодні свята у Краснограді Сергій Чернов разом з Почесним консулом Республіки Казахстан Еміном Наджафлі та з Надзвичайним і Повноваженим послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калєтаєвим обговорили проєкт  майбутнього пам‘ятника – триптиха мислителям України, Казахстану та Азербайджану (Григорій Сковорода, Абай Кунанбаєв, Мірзе Фаталі Ахундов), який має з’явитися в одному зі скверів Харкова.

23 травня в центрі Краснограда з’явилася Алея майстрів, де було представлено традиційні українські прикраси, ляльки-мотанки, різноманітні вироби з дерева, глини тощо. На ярмарку виставляли свої роботи не тільки майстри з Красноградщини, але й з інших районів Харківщини, були й умільці з Полтави та Кременчука.

Унікальний музей

Завершилася вишиванкова хода в унікальному місці – у Красноградському краєзнавчому музеї імені Порфирія Мартиновича. Це найбільший сільський музей в Україні. В його фондах зберігається 36 тисяч експонатів. Наразі в залах закладу виставлена лише тисяча експонатів. Уже незабаром, за словами директорки музею Наталії Швець, до них у гості завітають туристи з Києва, щоб на власні очі побачити хату та млин ХІХ сторіччя.

У музеї гостей свята своїми хвацькими виступами розважали вихованці школи козацьких бойових мистецтв «Булат». Свій номер подарували і учасники театру моди «Фешн мікс». Наймолодші красноградці цього дня вчилися розписувати пряники та ліпити глиняних свищиків.