Чемпіонат Харківщини з футболу: зміна лідера у Вищій лізі

04.06.2019 13:30 Спорт
Минулої суботи, 1 червня, лідер Вищої ліги чемпіонату Харківщини з футболу «Зміїв» гостив у Вовчанську, де програв однойменній команді. Осічкою «городян» сповна скористався харківський «Універ-Динамо» ХНУВС, який обіграв солоницівський «Енергетик» і одноосібно очолив турнірну таблицю.

Боротьби не вийшло

У перший день літа пройшли матчі чергового, п’ятого, туру чемпіонату Харківщини з футболу. Центральний поєдинок Вищої ліги пройшов у Вовчанську, де тамтешні «вовки» приймали лідера першості «Зміїв». Нинішня форма гостей, які до цього матчу мали абсолютний показник (4 перемоги з 4 можливих), давала всі підстави для того, щоб у цьому матчі вболівальники побачили напружену боротьбу, утім її не вийшло – господарі були переконливішими за суперника.

Як повідомляє прес-служба «Вовчанська», команди цей матч почали без будь-якої розвідки, граючи у швидкий футбол і обмінюючись небезпечними атаками. На 18-й хвилині матчу один з випадів господарів закінчився взяттям ворожих воріт. Данило Соломаха вийшов сам на сам з воротарем зміївчан і ударом у дальній кут відкрив рахунок у матчі – 1:0. Гості не збиралися здаватися. Відновити паритет у матчі міг Олександр Пивоваров, але кіпер господарів Сергій Пархоменко не дав м’ячу перетнути лінію воріт.

Господарі хотіли розвинути свою перевагу ще до перерви, і на 38-й хвилині вони домоглися бажаного – Іван Мряченко крученим ударом у дальній кут подвоїв перевагу партнерів, 2:0.

У другому таймі «вовки» продовжували контролювати гру і в результаті здобули розгромну перемогу. Третій м’яч господарів провів Ігор Суханінський, який відзначився дебютним голом у футболці «Вовчанська». А крапку в матчі поставив Євген Волга, який забив зі штрафного.

4:0 – «Вовчанськ» переконливо обіграв «Зміїв», завдяки чому скоротив відставання від переможеного суперника до двох очок. Плюс «вовки» мають гру в запасі.

Перша поразка «Змієва» у чемпіонаті у Вовчанську означала, що після 5-го туру в першості може змінитися лідер. Шанси вийти на перше місце мав «Універ-Динамо» ХНУВС. Для цього харків’янам потрібно було на виїзді виграти в Солоницівці Дергачівського району в сильного «Енергетика», який ішов на четвертому місці. За інформацією прес-служби «Універ-Динамо» ХНУВС, харків’яни активно почали звітний поєдинок, створюючи момент за моментом біля ворожих воріт, проте солоницівцям, завдяки надійними діям в обороні, довгенько вдавалося зберігати свої ворота недоторканими. Але на 34-й хвилині, попри всі зусилля господарів, вони все ж пропустили. Владислав Зайчик навісив на Сергія Лавренова, який ударом головою відкрив рахунок у матчі – 0:1.

У другому таймі солоницівці намагалися врятувати цю гру, проте до по-справжньому небезпечних моментів так і не дійшло. Харків’яни зі свого боку могли збільшити рахунок у матчі, але реалізація потребувала не багато кращого.

0:1 – динамівці здобули мінімальну перемогу, яка дозволила їм одноосібно очолити Вищу лігу. Харків’яни випереджають «Зміїв» і «Вовчанськ» на одне і три залікові бали відповідно.

Дебютна перемога «Маяка»

Напружена боротьба вийшла в матчі «Лозова-Панютине» – «Арена». Перший гол у матчі глядачі побачили тільки на 78-й хвилині, коли Владислав Давискиба вивів харків’ян уперед, 0:1. Господарі не хотіли програвати в цьому поєдинку, але врятувалися вже в компенсований час. На 4-й доданій хвилині забив Євген Співак, який приніс партнерам один заліковий бал – 1:1.

Другої поразки поспіль зазнав «Первомайський». У минулому турі «городяни» поступилися на виїзді «Арені» (1:0), а зараз удома за всіма статтями програли харківському «Квадро» (0:4), який усі свої м’ячі забив після перерви.

Ще в одному матчі цього туру зустрічалися команди, які поки що не набирали очки в поточній першості – валківський «Маяк» і золочівська «Солідарність». Господарі активно розпочали поєдинок, відкривши рахунок уже на 10-й хвилині – відзначився Ігор Плічко. У середині першого тайму перевагу валківчан подвоїв Владислав Мальований. Ще до перерви господарі довели рахунок до розгромного – на 31-й хвилині Владислав Василенко реалізував пенальті, 3:0.

У другому таймі валківчани продовжили тероризувати оборону суперника, яку засмутили ще тричі. 6:0 — «Маяк» здобуває дебютну перемогу в цьому сезоні.

10 голів і 4 пенальті

Центральний поєдинок Першої ліги відбувся в селищі Слобожанське Зміївського району, де тамтешній «Енергетик» зустрічався з красноградським «Колосом». Перед очною зустріччю «енергетики» очолювали першість, випереджаючи красноградців на один заліковий бал. Гості активно почали цей матч і на 8-й хвилині вийшли вперед, забив Євгеній Домненко. У другому таймі на 77-й хвилині завдяки точному удару Віталія Єфіца гості подвоїли свою перевагу – 0:2. У час, що залишився, «енергетики» хотіли звести цей матч до нічиєї, проте їх вистачило тільки на один м’яч, який за хвилину до кінця основного часу матчу провів Олександр Забіяка, встановивши остаточний рахунок матчу – 1:2.

Важливу перемогу в цьому турі здобув ізюмський «Крем’янець», який у рідних стінах обіграв куп’янський «Металург», забивши по голу в кожному з таймів – 2:0. Обидва м’ячі на  рахунку Микити Фоменка.

Таким чином, після цього туру в турнірній таблиці Першої ліги двовладдя  – по 11 очок мають «Крем’янець» і «Колос». На два менше в «Енергетика», однак команда зі Зміївщини має на гру менше.

Видовищний матч вийшов у Шевченковому, де однойменний колектив приймав «Газовика» з Червоного Дінця Балаклійського району. Команди на двох забили 10 голів, а перемогу святкували господарі – 7:3. Глядачі цього дня побачили не тільки безліч м’ячів, а й пенальті. Арбітр зустрічі призначив чотири одинадцятиметрові удари – і всі у ворота господарів, проте гості реалізували тільки два з них.

Минулої суботи дебютну перемогу в першості здобув сахновщинський «Колос». Ця команда в рідних стінах здолала балаклійський «Цементник» (2:1), завдяки чому піднялася з останнього, дев’ятого, місця на сьоме.