Чи вистачить грошей на нові пенсії. Подробиці

Чи вистачить грошей на нові пенсії. Подробиці

Фото з соцмережи

Дев’яти мільйонам українців в жовтні планують підвищити пенсії, та чи вистачить ресурсу для таких змін в Пенсійному фонді.

У самому Пенсійному фонді свій фінансовий стан характеризують як «стабільно оптимістичний». Стабільний – бо пенсії виплачуються своєчасно. Щомісяця тільки на Харківщині сплачується понад 1,6 млрд грн пенсійних виплат. Оптимістичний – бо, по суті, у ПФ з’явився додатковий фінансовий ресурс для проведення пенсійної реформи, осучаснення пенсій, для скасування деяких положень, які обмежували виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Цей додатковий ресурс з’явився з підвищенням мінімальної заробітної плати, – пояснив харківським журналістам заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін. – Підвищення мінімальної заробітної плати привело до зростання власних доходів Пенсійного фонду. Уже по першому півріччю ми зафіксували перевиконання планових доходів на 9 млрд грн.

Разом з цим він зазначив, що власні доходи Пенсійного фонду формуються за рахунок частини єдиного соціального внеску, який відраховується на пенсійне страхування.

Пенсійний фонд дотується з держбюджету – так завжди було й буде, оскільки ми виплачуємо не тільки страхові пенсії. Пенсійний фонд є ще й оператором коштів державного бюджету, які виплачуються не як страхові пенсії. До прикладу, ми маємо надбавки для ветеранів війни, для військовослужбовців, які сплачуються з державного бюджету. Те, що Пенсійний фонд дотується з державного бюджету, не означає, що в Пенсійному фонді немає коштів. Ті виплати, які не мають страхової гарантії, повинні здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, – підкреслив Владислав Машкін.

Фахівці з`ясували, де на Харківщині найбрудніша вода

Також у ПФ запевняють, що технічно вони готові до перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року. Після процедури осучаснення на 200–1000 грн зростуть пенсії майже в 9 млн українців. Згідно із законопроектом реформи, пенсії підвищуватимуться на 50 % від показника зростання середньої зарплати і інфляції за три роки.

Андрій Соха

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ