Харківщина лідирує за кількістю лікарів, зареєстрованих в електронній системі охорони здоров’я

Харківщина лідирує за кількістю лікарів, зареєстрованих в електронній системі охорони здоров’я

Фото: ehealth-ukraine.org

До лікарів можна буде записуватися онлайн.

Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», за первинною медичною допомогою можна буде звертатися не тільки у державні медичні заклади, а й до приватних лікарів.

– За прийнятим Законом байдуже, якою формою власності є медичний заклад. Єдина умова – він повинен бути зареєстрований в електронній системі eHealth, – розповів «СК» директор проекту Харківської експертної групи з підтримки медреформи Михайло Довгопол. – Вже працюють (У тестовому режимі. – Авт.) три реєстри – лікарських закладів, лікарів і пацієнтів.

Через електронну систему ehealth-ukraine.org лікарні звітуватимуть у Національну службу здоров’я про надані послуги і отримуватимуть за свою роботу гроші з держбюджету. Медкарти пацієнтів будуть електронними, а до лікаря можна буде записатися онлайн. Також завдяки цій системі пацієнти зможуть відстежувати наявність у конкретних лікарнях безкоштовних ліків. У першу чергу до програми приєднаються лікарні, в яких уже є Інтернет, комп’ютери та спеціальне програмне забезпечення.

Наразі в системі eHealth зареєстровано близько 400 закладів первинної медичної допомоги. До серпня 2018 року електронна система має охопити всі заклади первинки. Реєстрація медичних закладів розпочалася 19 червня. За три місяці до системи приєдналася чверть всіх лікарень первинної допомоги України. Система працюватиме в тестовому режимі до 1 серпня 2018 року. Протягом цього періоду реєстрація відбуватиметься на добровільних засадах.

Лідером з підключення медичних закладів до eHealth є Дніпропетровщина. Лікарі цієї області зареєстрували 44 центри первинної медичної допомоги. А Харківщина - лідер за кількістю лікарів, що зареєструвалися у системі - 28. Слідом іде Рівненська область – 23 лікарі первинки.

Читайте також: Аварія в центрі Харкова: медики повідомили про стан потерпілих

Юлія Міронюк

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ