Весняно-польові роботи стартували на Харківщині

Весняно-польові роботи стартували на Харківщині

фото: Марина Проценко

Рання весна активізувала підготовку слобожанських аграріїв до виходу в поле. Вони вже розпочали вибіркове прикриття вологи та готуються до посівних робіт.

За даними директора Департаменту АПК ХОДА на Харківщині Олександра Нездюра, польовий старт розпочався 13 березня. Цього року структуру посівних площ прогнозують на рівні минулого, тобто близько 1,8 млн га.

Станом на 22 березня посів ранніх зернових та зернобобових культур провели на площі 10 000 га, що становлять 5 % запланованих площ, - розповів Олександр Нездюр. - На даний час підживлення озимих азотними добривами провели на 82 % - це 404 000 га.

За його словами, основною продовольчою культурою в області була і залишається озима пшениця. Восени аграрії області засіяли цією культурою близько 483 000 га. Це на 2 % менше за площу, яка була посіяна восени 2015 року.

Сходи отримані на 97 % від усієї засіяної площі.

- У доброму стані сьогодні знаходяться 34 % посівів. 160,5 тисячі га. У задовільному - 51 %, 238,5 га. 15 % - слабкі та зріджені посіви (67,9 га). Не зійшли 3 %, - додав Олександр Нездюр.

Також цьогоріч у області планують збільшити загальну площу зернових та зернобобових культур, посіви яких прогнозовано складуть 1 млн 400 тисяч га, що на 5 % (53 000 га) більше, аніж у минулому році.

Посів ярих зернових культур прогнозують провести на площі близько 550 000 га, на 4 % більше, ніж у попередньому році.

Збільшити на 3 % збираються і посіви цукрових буряків. Їх площу прогнозують на рівні  24,6 тис. га.

Натомість фахівці прогнозують зменшення посівів соняшнику, площа яких у цьому році сягне близько  412,1 тис. га, що на 50 тис. га (12 %) менше попереднього періоду.

Першу угоду про співробітництво громад підписали на Харківщині

- Але практика показує, що площа пересіву озимих та площі, які заплановані під пар, можуть бути засіяні соняшником, - додав директор Департаменту АПК.

Олександр Ушаков

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ