Про стан забруднення Балаклії розповіли екологи

Про стан забруднення Балаклії розповіли екологи

Фото:www.dsns.gov.ua

Оперативно-чергова група Держекоінспекції у Харківській області днями відібрала проби ґрунту та води на території міста.

Відбір проб для проведення загального хімічного аналізу екологи зробили у секторах, які вже було розміновано, у точках максимально наближених до епіцентру виникнення надзвичайної ситуації (річка Волоська Балаклійка біля залізничного переїзду, річки Середня Балаклійка з мосту) та на річці Сіверський Дінець біля водозабору комунального підприємства «Балаклійський водоканал», яке здійснює питне водопостачання населення. 

- При здійсненні візуального обстеження відібраних проб води, явних ознак забруднень такими речовинами, як нафтопродукти та мастила, виявлено не було. Вміст кисню у всіх відібраних пробах відповідав нормі. Вміст забруднюючих речовин у відібраних пробах води за амонієм, нітритами, хлоридами та сульфатами в межах середньорічних показників. Остаточні результати будуть відомі за декілька днів, - повідомили у Держекоінспекції.

Крім цього ґрунт у всіх трьох відібраних пробах був вогкий. Як зазначають фахівці, для проведення хімічних досліджень він має бути просушений у звичайних умовах. Орієнтовно повне просихання ґрунту відбудеться за 2 тижні. Після чого будуть здійснені всі необхідні виміри та дослідження.

По темі: Про мільйонні збитки від трагедії у Балаклії розповіли в облраді