Скільки харків’ян отримають монетизацію субсидії

Скільки харків’ян отримають монетизацію субсидії

Фото з соцмережи

Вперше в історії України заощадливим отримувачам субсидій повертатимуть зекономлені гроші.

Про монетизацію субсидій розмовляли більше року, Уряд разом з фахівцями шукали найоптимальніші шляхи винагороди громадян, що економлять енергетичні ресурси. Зупинилися на поверненні «живих» грошей особисто в руки – на картку чи у відділення пошти. Важливий нюанс – далі коштами можна розпоряджатися, як забажається (при обговоренні моделі монетизації розглядався варіант, коли зекономлені кошти слід було витратити лише на сплату комуналки). «Живі» гроші можна буде отримати вже з 1 вересня.

– Усім отримувачам субсидії, які заощадили енергоресурси, ми розіслали листи з тим, щоб громадяни прийшли в управління соцзахисту, написали заяви і з 1 вересня отримали гроші. Заява потрібна для того, щоб ми розуміли, куди перерахувати кошти – на банківську картку чи поштовим переказом,– пояснює директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага.

Своє бачення формування госпітальних округів представили на Харківщині 

Під монетизацію в Україні підпадають близько двох мільйонів домогосподарств. На Харківщині «живі» гроші отримають близько 72 тисяч родин. У цілому ж по області субсидію отримують 512 700 домогосподарств.

Юлія Міронюк

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ