У Ніч музеїв "Фонд Олександра Фельдмана" зібрав рекордну кількість гостей

У Ніч музеїв

20 травня, Міжнародний благодійний фонд "Фонд Олександра Фельдмана" сьомий раз приєднався до числа учасників всесвітньої акції "Ніч музеїв".

Фонд представив виставки та шоу-програми відразу на декількох арт-майданчиках України - в Фельдман Екопарк і Галереї "АВЕК" (Харків), обласному краєзнавчому музеї (Вінниця), Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» та галереї «Хлібня» (Київ ). Їх встигло відвідати рекордна кількість людей - понад 60-ти тисяч українців і гостей країни.

Один з центральних культурних проектів МБФ "Фонд Олександра Фельдмана" - музей приватних колекцій Feldman Family Museum спеціально до всесвітньої акції "Ніч музеїв" представив країні відразу чотири унікальні виставки. У Вінниці показали колекцію козацької та самурайського зброї, а також перснів-печаток козацької старшини: «Шлях воїна - один на двох». Уже в Києві, в двох виставкових залах було представлено предмети трипільської кераміки, а також кримськотатарський озброєння та амуніцію. А в Харкові, в Галереї "АВЕК" відкрилася експозиція «Історія на клинку», яка об'єднала рідкісні культурні артефакти - старовинне холодну зброю. Крім того, в атріумі галереї гості могли бачити роботи фотохудожників «Єрусалим. Молодість Вічного міста »і творчість відомого ізраїльського скульптора, уродженки Харкова - «Юлія Сегаль. 60 років по тому».

"У цьому році географія заходів, які проводить наш фонд, розширилася практично на всю Україну, а виставки, концерти, шоу і квести відвідала рекордна кількість гостей - понад 60 тисяч, - зазначив директор МБФ "Фонд Олександра Фельдмана" Олександр Фельдман. - Команда фонду впевнена, що це зовсім не межа і ми обов'язково продовжимо робити свій внесок в культурне збагачення країни. Вже сьогодні українці мають можливість пізнавати історію за допомогою древніх предметів мистецтва, розвиватися і насолоджуватися живописним відпочинком в колі тварин, відпочивати на концертах живої музики - все це ми даруємо Україні безкоштовно і не тільки на акції "Ніч музеїв", а й кожен день".

Справжньою феєрією всесвітньої акції "Ніч музеїв" у Харкові став автопробіг ретромашин. Старовинні легенди колесили по центральних магістралях Першої Столиці, а прямо в салонах авто наживо грали маестро. Ближче до вечора музичну естафету підхопив камерний оркестр «Струнна капела» під керівництвом Аркадія Корнєва. Віртуози дали концерт в самому серці Харкова - на даху Platinum plaza.

Здивував гостей і Регіональний ландшафтний парк Фельдман Екопарк: біля його входу гостей зустрічала гігантський повітряна куля, а діджей грав свої кращі треки. На головній алеї майстри демонстрували світлове шоу пісочної анімації, а з заходом сонця їх змінили артисти зі своїм грандіозним фаєр-шоу. Головним ексклюзивом вечора стали унікальні в Україні нічні екскурсії по екопарках. У програму також увійшли квести, конкурси та розіграші подарунків.

Нагадаємо, що "Ніч музеїв" - це всесвітня акція, приурочена до Міжнародного дня музеїв. Вперше вона була проведена в Берліні рівно 20 років тому. Тільки в цю ніч жителі всієї планети можуть оглянути багато музейні експозиції пізно увечері і навіть вночі. Проводячи подібні акції, організатори переслідують спільну мету - показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв та залучити в ці місця молоде покоління.