Які ліки подешевшають в наступному році

Які ліки подешевшають в наступному році

Фото з соцмереж

«Доступні ліки» — так називається проект, реалізацію якого МОЗ планує почати з 1 січня 2017 року.

З 1 січня 2017 року планують ввести державне регулювання цін на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що має забезпечити зниження цін.

На зазначений перелік ліків будуть встановлені граничні ціни (найвища межа цін) на рівні не вищому, ніж у країнах-сусідах. Визначено 5 країн-сусідів: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина, Чехія.

Перелік лікарських засобів за міжнародною непатентованою назвою (МНН), що підлягають регулюванню, та граничні ціни на них буде затверджено Міністерством охорони здоров’я і оприлюднено на офіційному сайті.

-  Сьогодні понад 90 % лікарських засобів українці купують за власні гроші, а велика частина населення не може придбати ліки тому, що не вистачає на це коштів, — зазначив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Також Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запровадження з 1 квітня 2017 року відшкодування вартості ліків від таких захворювань: серцево-судинних, діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Пацієнти зможуть отримувати необхідні ліки в аптеці безкоштовно (або ыз суттєвою знижкою) за рецептом лікаря.

Для реалізації цієї програми у Державний бюджет 2017 року урядовці заклали 500 млн грн.

Згідно з проектом «Доступні ліки» у пріоритеті лікування хвороб, що першочергово впливають на основні показники смертності населення та ефективно лікуються на амбулаторному етапі. Серед них - серцево-судинні хвороби, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальна астма.

- Наша мета – забезпечити максимальну кількість людей доступними та якісними ліками. Завдяки впровадженню реімбурсації ми не лише знизимо ціни на основні лікарські засоби та зробимо їх доступнішими для пацієнтів, а й зменшимо смертність та кількість ускладнень унаслідок хвороб, – зазначила в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За кількістю смертей через серцево-судинні захворювання Україна - друга у світі. Понад 65 % усіх смертей пов'язані саме через такий різновид захворювань.

За даними МОЗ, у 2015 році в Україні зареєстровано близько 1 млн осіб, які страждають від цукрового діабету ІІ типу. Це у шість разів більше, ніж пацієнтів з діабетом І типу (інсулінозалежні). Також за минулий рік зареєстрували 210 тисяч пацієнтів з бронхіальною астмою.

 Згідно з проектом, ліки, кошти за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки - сімейні лікарі, терапевти, педіатри.

 Варто звернути увагу, що лікарське призначення вони будуть робити не за комерційною назвою препарату, а за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною.

Тому вартість ліків відшкодовуватиметься за ціною найдешевшого генерика.

 Загалом, буде 21 МНН, з них - 16 – серцево-судинні захворювання, 2 – цукровий діабет ІІ типу, 3 – бронхіальна астма з оновленого Національного переліку лікарських засобів (згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я).

Олександр Ушаков

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ