У харківських школах встановлять фільтри для очищення води

У харківських школах встановлять фільтри для очищення води

Фото із соцмережі

У 18 закладах освіти встановлять промислові фільтри для очищення питної води, які передала австрійська екологічна організація «Глобаль 2000».

Фільтри увійшли до вантажу гуманітарної допомоги, який днями прибув до Харкова з Австрії. Раніше їх вже встановлювали в установах охорони здоров'я, а  цього разу частину обладнання, крім лікарень, передадуть також дитячим будинкам, школам і дитячим садкам. Установки працюють без застосування хлору і ультрафіолетового опромінення води. Натуральне очищення звільняє воду від бактерій.

Сьогодні, 19 жовтня, менеджер австрійської екологічної організації «Глобаль 2000» Крістоф Отто зустрівся з представниками Департаменту освіти, Департаменту охорони здоров'я та Департаменту праці та соціальної політики, щоб обговорити процес установки фільтрів, їх обслуговування та плани подальшої співпраці. Про це повідомили у Харківській міській раді. 

Вже найближчої неділі обладнання почнуть встановлювати в Харківському фізико-математичному ліцеї № 27, потім фахівці займуться встановленням у дитячому будинку «Родина», а після - в лікарні № 2. Устаткування встановлюється протягом двох днів. Серед закладів освіти, де встановлять фільтри води, - університетський ліцей, школа-інтернат № 14, школи № 162, 119, 17, 122, 53, 38, 124, гімназії № 46, 144, 14, 152, ліцей № 149, а також два дитячі садки - № 323 і 366.

Крістоф Отто зазначив, що з 23 установок, які передали Харкову, 20 - подарував муніципалітет міста Відня, інші були куплені за приватні спонсорські кошти. Завершити встановлення обладнання планують в січні.

Як повідомив Крістоф Отто, крім установок для очищення води, з Австрії надіслали теплі речі, одяг, іграшки, засоби особистої гігієни, які передадуть організаціям, що працюють з тимчасовими переселенцями.

Довідка:

«Глобаль 2000» — австрійська неурядова екологічна організація існує на спонсорські кошти противників атомних електростанцій і надає допомогу українським дітям, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям з онкологічними захворюваннями з Харківської, Луганської, Київської та Івано-Франківської областей, а також переселенцям із зони АТО.

Микола Мельник