Чемпіонат Харківщини з футболу: гольова феєрія у Березівці

10.08.2020 15:17 Спорт
Фото зі сторінки Харківської обласної асоціації футболу у Facebook Фото зі сторінки Харківської обласної асоціації футболу у Facebook
Черговий тур чемпіонату Харківщини з футболу пройшов за повного домінування господарів – чотири звитяги з п’яти. Однією серед цих команд-переможців став харківський «Авангард», який удома в гольовій «перестрілці» здолав ФК «Первомайський» (5:3).

8 серпня пройшов передостанній, восьмий, тур першого кола чемпіонату Харківської області з футболу серед аматорів у Вищій лізі. Лідер першості харківський «Універ-Динамо» без особливих труднощів узяв свої чергові три очки. Підопічні Сергія Сизихіна в рідних стінах приймали передостанню команду турніру, солоницівський «Енергетик» з Дергачівського району. Господарі відкрили рахунок у середині першого тайму, проте на початку другої половини гри гості зуміли відігратися – 1:1. Харків’яни не збиралися втрачати очки в цьому матчі. У час, що залишився, динамівці тричі розписалися у воротах суперника, здобувши підсумкову перемогу 4:1.

Фото зі сторінки Харківської обласної асоціації футболу у Facebook

Зуміли реабілітуватися

Найближчими переслідувачами підопічних Сергія Сизихіна були харківський «Авангард» і валківський «Маяк», які ділили другу сходинку. Команда з обласного центру в селищі Березівка Пісочинської ОТГ, де проводить домашні матчі в поточній першості, приймала ФК «Первомайський». Глядачам, які зібралися на стадіоні «Автомобіліст», нудьгувати не довелося, адже футболісти подарували їм справжню гольову феєрію – у загальній кількості було забито вісім м’ячів.

Перший тайм повністю залишився за харків’янами, які пішли на перерву, ведучи в рахунку 4:1. У другому таймі первомайці наблизилися до суперника на відстань одного голу, втім зрівняти рахунок не змогли. Ба більше, у компенсований арбітром час «Авангард» провів ще один м’яч і святкував перемогу 5:3.

Головний тренер «Авангарду» Роман Мельник сказав, що на матч з «Первомайським» його хлопці вийшли із серйозним настроєм і бажанням реабілітуватися за втрачені в минулому турі проти «Лозової-Панютине» очки.

– Хлопці показали хороший футбол, повністю виконавши тренерську установку, – підкреслює Роман Мельник. – У другому таймі за рахунку 4:1 я випустив молодих футболістів, у тому числі юного 16-річного воротаря Ігоря Потімкова, для якого ця гра була дебютною на обласному рівні. Можливо, від нього пішла невпевненість, через що ми пропустили два м’ячі, і рахунок став 4:3. Однак я не боявся, що можемо втратити перемогу, оскільки хлопці намагалися грати в той футбол, що ми вимагаємо, і це привело до п’ятого гола й підсумкової перемоги.

«Не наш день»

П’ять м’ячів командою-госпадоркою було забито й у матчі ФК «Богодухів» – «Маяк». Валківчани приїхали на цю гру у статусі третьої команди першості, але несподівано наразилися на розгром – 5:1. Знаковим у цій зустрічі був четвертий м’яч богодухівців, який забив Вадим Абєлєнцев. Гольову передачу віддав воротар господарів Микита Черних, що є довільно рідкісним явищем у футболі.

У розмові із «СК» представник «Маяка» Олександр Харченко назвав причини такої крупної поразки.

– Це був просто не наш день. Ми припустилися грубих помилок в обороні й не змогли реалізувати свої моменти. Плюс у цьому матчі не грали Олександр Кучер і Євген Красніков, що теж, зрозуміло, зіграло чималу роль, – пояснює Олександр Харченко. – Перипетії на полі ніяк не відповідають рахунку, гра була рівною. Ми створили чимало моментів, але нам не щастило, а в них залітало все, що летіло у ворота.

«Городяни» стали третіми

Цікавим вийшло протистояння між ФК «Зміїв» і «Лозовою-Панютиним». Команди вирішили не відкладати забиті м’ячі надовго. Уже на 3-й хвилині гості вийшли вперед, але за три хвилини господарі відновили паритет, реалізувавши пенальті. У середині першого тайму зміївчани повели в рахунку, а на старті другої сорокап’ятихвилинки команда-лідер подвоїла свою перевагу. За 16 хвилин до кінця поєдинку гості відіграли один м’яч, утім на більше їх не вистачило. 3:2 – зміївчани здобувають вольову перемогу, завдяки якій підіймаються на 3 сходинку.

У восьмому турі єдиним колективом, який не зміг виграти дома, був первомайський «Квадро». Він зіграв унічию з останньою командою першості, харківською «Ареною» – 1:1. Для харків’ян цей заліковий бал став першим здобутим у цьому сезоні.

Таким чином, після восьми турів і далі очолює Вищу лігу харківський «Універ-Динамо», що набрав 21 заліковий бал. На другій сходинці йде «Авангард» з 16 очками. У спину їм дихає «Зміїв», у якого на пункт менше.