Чемпіонат Харківщини з футболу: підніжка лідерам від первомайців

23.07.2018 17:45 Спорт
Одні з лідерів групи В – солоницівський «Енергетик» і балаклійський «Цементник» – у звітному турі в унісон утратили очки. Примітно, що вони їх недорахувалися в матчах з первомайськими командами.

Минулої суботи, 21 липня, відбувся черговий, 14-й, тур чемпіонату Харківської області з футболу. Абсолютний лідер групи А «Вовчанськ» легко здобув свою чергову перемогу. Цього разу жертвою «вовків» стала харківська «Геліос-Академія», яка приймала в рідних стінах команду Андрія Березовчука. Боротьби, як і очікувалося, у цьому поєдинку не вийшло. Не встигла секундна стрілка зробити й один повний оберт, як забив гравець гостей Олександр Мизюк, який і поклав початок розгрому харків’ян. На перерву команди пішли за рахунку 0:4 на користь «вовків», а після 15-хвилинного відпочинку команда Березовчука «відвантажила» супернику ще п’ять м’ячів.

0:9 – «Вовчанськ» здобуває найбільшу перемогу в цьому сезоні.

Найближчі переслідувачі «вовків» – «Люботин» і куп’янський «Металург» –  теж розжилися максимальною кількістю очок. Куп’янчани, не виходячи на поле, поклали до своєї скарбнички три очки, оскільки ізюмський «Олімпік» знявся зі змагань. А «Люботин» розгромно обіграв на виїзді п’яту команду групи А «Зміїв» (0:3), осічкою якого скористалася «Дворічна». Однак перемога дворічанцям далася важкенько. Селищна команда зустрічалася на виїзді з ізюмським «Крем’янцем». Гості доволі швидко відірвалися – на 14-й хвилині Микола Кісіль вивів партнерів уперед. У другому таймі господарі відновили рівновагу в матчі, який плавно йшов до нічиєї. Однак уже в компенсований час дворічанець Вадим Раєвський вирвав для своєї команди таку потрібну перемогу. Тепер завдяки цьому успіху «Дворічна» наблизилася до бажаного п’ятого місця на відстань в одне очко.

У ще одному матчі цього туру «Шевченкове» в рідних стінах обіграло донецький «Газовик» з Балаклійського району, відзначившись по голу в кожному з таймів. Дубль на рахунку  Дмитра Криворучка.

Лідер групи Б «Універ-Динамо ХНУВС» вельми несподівано зазнав великих труднощів у поєдинку проти передостанньої команди чемпіонату – «Енергетика» зі Слобожанського Зміївського району. Перший тайм обійшовся без забитих м’ячів, а на старті другої половини гри, на 47-й хвилині, гості несподівано вийшли вперед. Максим Яковлев результативно замкнув навісну передачу партнера з кутового. Однак не сплило й десяти хвилин, як рахунок знову став рівним – Сомточукву Ібех обіграв воротаря суперника і з лінії воротарського майданчика уразив порожні ворота. Динамівці продовжували нагнітати й домоглися свого тільки в останній десятихвилинці – Максим Козлов замкнув передачу партнера  з лівого флангу. Господарі мали ще хороший шанс, щоб збільшити свою перевагу, але не реалізували чудову можливість, за що ледь не поплатилися трьома очками. Уже на останніх секундах матчу слобожанці заробили кутовий, до якого приєднався і воротар, але цей стандарт жодних дивідендів «енергетикам» не приніс.

Динамівці здобули важку вольову перемогу, а от усі їхні три найближчі переслідувачі втратили залікові бали. «Металіст Юніор» не зміг у рідних стінах впоратися з «Лозовою-Панютиним», розписавши суху мирову (0:0).

А солоницівський «Енергетик» і балаклійський «Цементник» втратили очки в матчах проти первомайських команд. Однойменний колектив з райцентру гостював у Балаклії, де спромігся заробити один заліковий бал – 1:1. А первомайський «Квадро» у рідних стінах також розійшовся бойовим «миром» із солоницівцями – 2:2.

Таким чином, після 14-го туру «Динамо-Універ ХНУВС» і далі лідирує з 28 очками. На чотири менше в «Енергетика» та «Цементника», а четвертий «Металіст Юніор» має у своєму активі 21 заліковий бал. Ще в одному матчі цієї групи зустрічалися два «Колоси» – красноградський і сахновщинський, а перемога 2:1 залишилася за другими.