Чемпіонат Харківської області з футболу: гаряча дуель у Солоницівці. Відео

16.07.2018 17:33 Спорт
У центральному матчі групи В чемпіонату Харківщини з футболу солоницівський «Енергетик» приймав харківський «Металіст Юніор». Господарі двічі вели по ходу поєдинку, але в кінцівці матчу упустили бажану перемогу.

Минулої суботи, 14 липня, відбувся черговий, 13-й, тур чемпіонату Харківської області з футболу. У групі А із запланованих п’яти матчів було зіграно всього два. Поєдинки «Вовчанськ» – «Шевченкове» і «Кобра» – «Геліос-Академія» було перенесено, а ізюмський «Олімпік», що мав приймати донецький «Газовик», знявся зі змагань. Тепер у решті матчів «Олімпіку» будуть зараховані технічні поразки.

Дві гри, які все-таки відбулися у групі А минулих вихідних, пройшли у Дворічній і Куп’янську. Дворічанці приймали одного з фаворитів першості – «Люботин», який стартовий відрізок поєдинку провів за своїм сценарієм. Гості завдяки точному удару Павла Зайцева вже на 10-й хвилині вийшли вперед, а ще через дев’ять – подвоїли свою перевагу. Другий гол забив Роман Рамазанов, реалізувавши пенальті. Господарі не розклеїлись і доволі швидко скоротили відставання в рахунку до мінімального, постарався Вадим Раєвський. Але не встигли дворічанці зрадіти цьому успіху і спробувати його розвинути, як «городяни» знову повернули собі перевагу в два м’ячі – дубль оформив Зайцев.

Після перерви господарі хотіли виправити ситуацію, але люботинці всі потуги суперника зводили нанівець. Більш того, гості на початку другої години гри довели рахунок до розгромного, забив Андрій Божко, який і встановив остаточний результат у матчі – 1:4.

Другий матч цієї групи відбувся в Куп’янську, де місцевий «Металург» приймав ізюмський «Крем’янець». Цей матч почався на рівних, але поступово господарі почали більше контролювати хід поєдинку, що дало свої плоди у другій половині першого тайму. Спочатку на 31-й хвилині вивів «металургів» уперед Руслан Москаленко, а потім, на 38-й, Олександр Холодков подвоїв перевагу партнерів.

Гості, незважаючи на незавидне становище, не збиралися здаватися і на початку другої години гри відіграли один м’яч зусиллями Євгена Думи, а через кілька хвилин Віталій Абрамов і зовсім відновив паритет у матчі. Після такого несподіваного удару господарі швидко отямилися і все-таки здобули бажану перемогу. На 76-й хвилині Москаленко оформив дубль, а через вісім – Олексій Книш реалізував пенальті, тим самим установивши остаточний рахунок 4:2.

Таким чином, після 13 турів групу А й далі очолює «Вовчанськ», маючи у своєму активі 33 очки. На відстань у два залікові бали до «вовків» підібрався «Люботин», трійку лідерів замикає «Металург» з 27 очками. Два останні колективи зіграли на матч більше, ніж лідер.

Спочатку сейв,  а потім ляп

Центральний поєдинок групи В пройшов у Солоницівці Дергачівського району, де місцевий «Енергетик», що йде на другому місці, приймав четверту команду – харківський «Металіст Юніор». Перед очною дуеллю команди розділяли всього три очки, тому поєдинок обіцяв бути напруженим, і він повністю виправдав усі очікування.

Господарі почали звітний матч доволі активно. Спершу після подачі кутового Богдан Воробйов з вигідної позиції не зміг переграти кіпера суперника Єгора Міненка, а трохи згодом Угбоая  Кенеді не зміг як слід пробити з лінії штрафного майданчика. Після цих атак господарів гості теж почали створювати загрозу біля воріт суперника. Найкращу можливість відкрити рахунок матчу мав Денис Ндукве, але він не зумів реалізувати забійний шанс, схибивши з кількох метрів, за що незабаром харків’яни в результаті й поплатилися. З правого флангу пішла навісна передача від Олександра Олійника, на яку чудово відгукнувся Роман Морозюк, точним ударом головою вивівши партнерів уперед.

У перерві старший тренер «Металіста Юніор» Олександр Горяїнов знайшов потрібні слова для своїх підопічних, які на старті другого тайму відновили рівновагу в рахунку. Ндукве віддав на Кирила Єрмошенка, той увірвався у штрафний майданчик суперника й ударом у ближній кут уразив ціль – 1:1. У середині другого тайму чудовий шанс знову вийти вперед з’явився в солоницівців. Воротар харків’ян Міненко впорався з небезпечним ударом головою від Угбоая, проте Кенеді першим опинився на добиванні і вже бачив м’яч у воротах, але в останній момент його виніс зі стрічки захисник «жовто-синіх» Ілля Сулаєв. Але того дня все ж судилося забити легіонеру господарів Угбоая Кенеді. Міненко вкрай невдало відбив м’яч перед собою, а першим на добиванні виявився саме Угбоая – 2:1.

У запасі в харків’ян залишалося трохи більше ніж 20 хвилин, щоб урятувати матч, і їм це вдалося. Активний у цьому поєдинку Ндукве до гольової передачі записав на свій рахунок і забитий м’яч. Після подачі кутового господарі залишили без нагляду Дениса, який ударом головою встановив остаточний результат зустрічі – 2:2.

Повернули  одноосібне лідерство

Інші головні претенденти на перемогу в регулярній першості – харківський «Динамо-Універ ХНУВС» і балаклійський «Цементник» – розжилися максимальною кількістю очок, хоча далися ці перемоги командам по-різному.

Динамівці в рідних стінах приймали одного з аутсайдерів чемпіонату – сахновщинський «Колос», що посідає трете місце з кінця турнірної таблиці. Господарі доволі легко розправилися зі скромним опонентом, забивши по голу в кожному з таймів. Команда-переможниця могла вигравати й переконливіше, але то каркас воріт грав за суперника, то самих динамівців підводила реалізація, тому харків’яни обмежилися скромною перемогою 2:0.

А от балаклійський «Цементник» вимучив гостьову перемогу над передостанньою командною першості «Енергетик-Центренерго» зі Слобожанського Зміївського району. Господарі в першому таймі мали відмінний шанс вийти вперед, але Віталій Руденко не реалізував пенальті. У другій половині зустрічі право на пробиття одинадцятиметрового отримали вже гості – на 90-й хвилині гравець балаклійців Денис Павлюк реалізував точку і приніс партнерам таку важку перемогу 0:1.

Таким чином, після звітного туру динамівці знову одноосібно очолили турнірну таблицю з 25 очками, на два менше – в «Енергетика» і «Цементника». Четвертим з 20 заліковими балами йде «Металіст Юніор», у якого, як і в динамівців, зіграно на гру менше, ніж у солоницівців і балаклійців.

Валківський «Маяк» здобув важливу перемогу над сусідом по турнірній таблиці первомайським «Квадро» (3:1), що дозволило йому закріпитися на прохідному п’ятому місці. Погоню за валківчанами продовжує «Лозова-Панютине», яка в минулому турі обіграла вдома красноградський «Колос» (1:0), завдяки чому піднялася на шосту позицію в турнірній таблиці.