Як розпочався зимовий чемпіонат Харківської області з футболу

18.02.2020 11:20 Спорт
Минулих вихідних, 15–16 лютого, було зіграно перші матчі Зимової першості Харківщини – 2020, у якій цьогоріч беруть участь 13 аматорських футбольних команд – сім обласних і шість харківських. Головне завдання колективів на ці змагання – перегляд потенційних новачків і підготовка до літньої першості.

Минулої суботи, 15 лютого, розпочалася Зимова першість Харківської області з футболу серед аматорських команд. Ці змагання є основним етапом підготовки більшості колективів до чемпіонату Харківської області, який стартує навесні. У цьогорічних змаганнях беруть участь 13 команд, які розділені на дві групи – А (сім команд) і В (шість команд). Як і минулоріч, змагання проходитимуть у два етапи. Спочатку команди у своїй групі зіграють по матчу (2 тайми по 40 хвилин) кожна з кожною, а потім по дві кращі виходять у півфінали (перша з групи А зіграє з другою з групи В, друга з А поміряється силами з першою з В). Переможці півфінальних поєдинків виборюватимуть звання чемпіона, а команди – учасниці півфінальних ігор розіграють третє місце. Усі ігри цієї першості, так само як і минулоріч, проводитимуться на трьох стадіонах зі штучним покриттям: ДЮФСШ ФК «Металіст 1925», а також на полях Харківського професійного коледжу спортивного профілю (колишня назва – Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту) та Харківського національного університету внутрішніх справ (ХНУВС).

Хет-трик за 13 хвилин

Зимову першість відкривали діючий чемпіон турніру, харківське «Універ-Динамо», і балаклійський «Цементник».

За інформацією прес-служби динамівців, стартовий поєдинок першості повністю залишився за харків’янами. «Універ-Динамо» з перших хвилин захопив ініціативу в матчі і протягом стартового тайму створив низку відмінних моментів біля воріт балаклійців, утім, попри повну перевагу, до перерви підопічні Сергія Сизихіна спромоглися відзначитися лише раз. Автором першого гола турніру став Віталій Ольховський, який у чужому карному майданчику першим дотиком прийняв м’яч, а другим – влучно пробив, 1:0. З таким рахунком команди пішли на 10-хвилинний відпочинок – саме стільки згідно з регламентом триває перерва в матчах зимової першості.

Після перерви тренерський штаб динамівців змінив практично весь основний склад. Свіжі гравці додали швидкості грі, і як наслідок – повна перевага «Універ-Динамо» з купою моментів, п’ять з яких завершилися результативно. Олександр Черченко за 13 хвилин, з 51-ї по 64-ту, оформив хет-трик, п’ятий м’яч партнерів провів Віктор Дем’янко, а останній, шостий, гол у зустрічі – на рахунку потенційного новачка Віктора Солодкого.

6:0 – «Універ-Динамо» розпочинає захист чемпіонського титулу з упевненої перемоги. Головний тренер балаклійського «Цементника» Денис Дяченко розповів «СК» про причини такої розгромної поразки.

– Наразі в нас іде перегляд гравців, багато молоді, через це й такий рахунок на табло, – пояснює фахівець. – Ще в кінці минулого сезону нас покинули п’ять ключових футболістів, без яких нам важко. Передусім, активно шукаємо гравців в атакувальну лінію. У грі з «Універ-Динамо» брали участь 8 потенційних новачків, з яких один тільки більш-менш підійшов, та й то він сируватий. Саме тільки він буде задіяний в наступній грі, з іншими – попрощаємося.

Головна мета «Цементника» на зимовий турнір, за словами Дениса Дяченка, – підібрати хороший колектив на літню першість, конкретного турнірного завдання перед командою не стоїть.

Шукаємо гравців в атаку

Також невдало зимовий чемпіонат розпочала ще одна команда з області – «Лозова-Панютине», яка в минулорічному літньому чемпіонаті області до останнього боролася за бронзові медалі у Вищій лізі, утім програла цю боротьбу «Змієву», фінішувавши на четвертому місці.

У стартовому поєдинку зимової першості лозівчани «приймали» первомайський «Квадро». Перший тайм цього протистояння пройшов у більш-менш рівній боротьбі без надто гострих моментів біля обох воріт. Але на 25-й хвилині первомайці таки скористалися своїм шансом – пішла подача з флангу, на яку відгукнувся Микита Гранкін, точно пробивши головою, 0:1. Якщо в першому таймі головний тренер лозівчан Сергій Лученцов використовував гравців основного складу, то в перерві він випустив резервістів і гравців на перегляді. Такі зміни вкрай негативно позначилися на грі команди, яка, за словами її тренера, заключну половину зустрічі повністю провалила, пропустивши ще три м’ячі – 0:4. Цікаво, що один з голів первомайців забив син легендарного воротаря харківського «Металіста» Олександра Горяїнова Олексій, який скористався помилкою центральних захисників лозівчан і реалізував вихід сам на сам.

Сергій Лученцов назвав причину такого провального старту його команди.

– Ми і «Квадро» перебуваємо на різних ступенях готовності. Ми тільки в кінці січня почали тренування, і це для нас була перша гра в новому році, а суперники, як я розумію, тренуються постійно. Вони в ігровому тонусі, а ми тільки входимо в нього, – пояснює тренер лозівчан.

Сергій Лученцов розповів, чого очікує від зимового турніру.

– Конкретних турнірних завдань у нас немає. Головне – щоб гравці набирали форму, і перегляд потенційних новачків, ми тільки на початку цього шляху. Звичайно, хочеться якомога в кращій бойовій готовності підійти до 2 травня – це орієнтовна дата обласної першості. А щодо підсилення, в першу чергу шукатимемо гравців атакуючого плану, – каже Сергій Лученцов.

Замінити Думу та Фоменка

У ще одному матч групи А харківська «Арена» обіграла срібного призера минулорічного чемпіонату Харківщини серед команд Першої ліги, ізюмський «Крем’янець», забивши по голу в кожному з таймів.

Головний тренер ізюмчан Сергій Шурчилов, який у січні 2020-го на тренерському містку «Крем’янця» змінив В’ячеслава Недавнього, назвав результат зустрічі з «Ареною» цілком закономірним.

– У цьому матчі хотілося б, щоб деякі наші хлопці зіграли краще, але на нас позначилося те, що це була перша гра на вулиці, хлопцям було важкувато. Плюс у суперника молоді гравці, які більше і швидше за нас рухалися, тому результат повністю закономірний, – зазначає Сергій Шурчилов. – У нас як таких небезпечних моментів і не було в цьому матчі, однак при 0:1 за нічию зачепитися могли, але не вийшло. Ми пропустили в кінцівці кожного з таймів, а це значить, що рівень фізичної підготовки наразі далеко не найкращий.

Одне з головних завдань Сергія Шурчилова на цей чемпіонат – знайти хорошу заміну двом ключовим гравцям, які покинули команду після минулого сезону.

– Ми втратили форварда Євгена Думу, якого, як він нам розповідав, запросили в «Універ-Динамо», і центрального креативного півзахисника Микиту Фоменка. Саме відсутність цих гравців і вплинула на результат і гру в матчі проти «Арени». Наразі переглядатимемо потенційних новачків і плідно готуватимемося до літньої першості, оскільки переді мною керівництво поставило завдання як мінімум повторити торішній результат – завоювати срібні медалі, – розповідає Сергій Шурчилов.

У групі В минулих вихідних згідно з календарем було зіграно лише один матч – «Універ-Динамо-2» на своєму полі, що на території ХНУВС, приймало УФК U-17. У першому таймі, за інформацією прес-служби динамівців, краще грали хлопці з УФК. У кожному зіграному епізоді молоді вихованці училища фізичної культури на мить робили все швидше за резервістів динамівців, тому й рахунок 0:2 на їх користь повністю відбивав те, що відбувалося на полі. Після перерви «Універ-Динамо-2» заграло краще й дуже швидко відквитало один м’яч – на 42-й хвилині президент клубу «Універ-Динамо» Сергій Бортник реалізував пенальті. Динамівці намагалися відновити паритет у матчі й усіма силами кинулися вперед, оголивши тили. Цим вміло скористалися гравці УФК, провівши низку небезпечних контратак, одна з яких на 70-й хвилині поставила крапку в цьому матчі – 1:3.