Субсидія «живими» грошима: питання та відповіді

Субсидія «живими» грошима: питання та відповіді

Фото: 5 канал

Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня.

Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає, додому принесе листоноша.

Усі НЕпенсіонери зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділенні Ощадбанку.

У платіжках за лютий субсидії відбито не буде – її видадуть на руки

Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відбиття субсидії. Її у березні видадуть грошима тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

Обов'язковий платіж скасовується

З березня таке поняття як обов'язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

За оплату комуналки після 25 числа субсидії не скасовуватимуть

Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня - у їхній пенсійний день. У переважній більшості це пенсіонери, котрі працюють. Постає запитання - як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не скасують субсидію, якщо оплата відбудеться після 25 числа?

«Субсидію не скасують! Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень - 2019 - тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік», - пояснюють урядовці.

НЕпенсіонери зможуть отримати свою субсидію у будь-якому відділенні Ощадбанку

Усі одержувачі житлових субсидій, які НЕ є пенсіонерами та користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію у будь-якому відділенні Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код. Немає жодної прив'язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів.

На SMS-повідомлення від Ощадбанку чекати не потрібно

З 12 березня монетизована субсидія чекатиме в Ощадбанку на усіх тих, хто не є пенсіонером. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», у квітні - вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку ПРОЙТИ РЕЄСТРАЦІЮ на офіційному сайті або в контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: