Як Харків п’ятдесят років тому туристів приваблював

Як Харків п’ятдесят років тому туристів приваблював

Колаж Бріани Янковської

Що потрібно туристу насамперед, окрім пам’яток історії, культури, архітектури, цікавих атракцій та гарних краєвидів? Дах над головою! Тому єдиний вихід – будувати готелі, що й робили у Харкові півстоліття тому.

Пропонуємо вам два матеріали, які було надруковано протягом лише одного місяця – березня 1970 року в газеті «Соціалістична Харківщина».

№ 43 від 3 березня

Для вас, мандрівники

«Турист» – так називатиметься 9-поверховий готель на 400 місць – легкий, ажурний, з скляними вітражами, облицьований гранітом. Споруджується він на Московському проспекті. Комфортабельні і затишні дво- і тримісні номери, просторі холи, ресторан, кінотеатр – все до послуг гостей нашого міста, які подорожують по країні з рюкзаками за плечима, на моторолері або автомобілі.

Нині будівництво у розпалі. Вже споруджено каркас будови, ведуться столярні роботи, прокладається водопровід. Незабаром будівельники приступлять до оздоблювальних робіт. Добре працюють трудівники УНР-427, щоб якомога швидше трудящі нашого міста і гості одержали чудовий подарунок. Спорудження готелю має бути завершено цього року.

№ 45 від 5 березня

Нові поверхи «Харкова»

Їдуть і їдуть до нашого міста численні гості. Хто в службових, хто в особистих справах, а дехто просто познайомитись з визнач­ними місцями, відвідати театри, музеї. Але як часто нашим гостям доводиться чути в готелі прикру фразу: «Вільних місць немає». Та мине небагато часу, і в готелі «Харків» гостей зустрічатимуть словами: «Ласкаво просимо».

16-поверхова прибудова до основної споруди готелю розрахована на 422 місця. Комфортабельні однокімнатні і двокімнатні номери, просторі холи, оздоблені алюмінієм, пластиком, ресторан – до послуг гостей.

Співробітники «Харківпроекту» – архітектори Б. Г. Клейн, Н. С. Фурманова, інженери Є. А. Абрамович, Г. М. Кононенко розробили цікаву висотну композицію, яка добре впишеться в загальний ансамбль площі. Спорудження 16-поверхової прибудови до готелю «Харків» на розі вулиць Тринклера і проспекту Правди розпочалося.

Проект прибудови 16-поверхового корпусу. Фото з архіву «СК».

Читайте також: Всюдихід «Харьковчанка»: сніговий крейсер, який підкорив Антарктиду 

 

Матерiaли по темі

Автор: Інна Можейко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: