Як харківські кінолюбителі на конкурсі перемогли

Як харківські кінолюбителі на конкурсі перемогли

Колаж Бріани Янковської

Зйомка любительських фільмів на Харківщині півстоліття тому була розповсюдженим явищем. Існувало багато кіностудій, де кожен аматор міг поринути у чарівний світ кіно. З часом склалася харківська кіноаматорська школа, яка гучно заявляла про себе в масштабах країни.

Газета "Соціалістична Харківщина" № 31 від 14 лютого 1970 року в статті "Закоханий у кольори" розповідала:

"Ленінград. Палац культури імені Ленради. Перший день Всесоюзного огляду-конкурсу любительських восьмиміліметрових фільмів. Модельник «Діпрохімреактиву» харків’янин Сергій Філоненко напружено вдивляється в екран. Серед перших творів, що демонструються, «Кольори Туркменії», «Проводи зими», картини, які дещо перекликаються з його «Порами року». Сергій полегшено зітхає: повторів не буде. І ось – «Пори року». 8 хвилин, протягом яких проходять кадри, для Сергія Філоненка – мить. Знов пережив народження фільму.

...Він хотів передати гарячі і ніжні кольори пір року, філософськи осмислити оновлюючу радість весни, що знов повториться. В його весняному дереві ми відчуваємо тепло, пробуджену природу розуміємо по трепету листка, по проліску, що ніби палає в променях. І перший дощ, і перший нарцис, і відблиск весняних вод на обличчі дитини – це прекрасно.

Коли увімкнули світло і відлунали оплески, назустріч авторові піднявся народний артист СРСР Г. Л. Рошаль. Він потис Сергію Філоненку руку. Дізнавшись, що харків’янин використовував кіноплівку Шосткінської фабрики, звернувся до жюрі:

– Товариші! Так це ж реклама шосткінській плівці!

Спеціальний диплом конкурсу за високу операторську майстерність, яким був нагороджений С. О. Філоненко, – великий стимул. Нині кіноаматор мріє філософськи осмислити тему «Природа і людина» і знову дати відчути глядачеві колір і прекрасне. На конкурсі малому кіноекрану харків’ян пощастило. Срібною медаллю був відзначений мультиплікаційний фільм кіноаматорів ХПІ «Спорт і гумор». Диплома першого ступеня удостоєний фільм студійців хіміко-механічного технікуму «Пошук триває». «З добрим ранком» – ця мініатюра створена кінолюбителями на чолі з т. Жебраковим, була відзначена дипломом жюрі". Підпис: Г. Бабич.

Читайте також: Життя, як пісня: як склалася доля харківського композитора Бориса Михайловського 

Матерiaли по темі

Автор: Інна Можейко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: