Коли годинник став розумним

Коли годинник став розумним

Сьогодні годинники з безліччю функцій вже нікого не дивують. Це майже невеличкий комп'ютер на руці.

Вони вимірюють тиск, показують дорогу, ведуть щоденник та навчилися знімати на камеру. Ознайомитися з найпросунутішими моделями можна в будь-який момент: https://secunda.com.ua/shop/umnye-chasy. Щодо історії девайсів, достеменно невідомо, хто випустив перший смарт-годинник.

Найперший смарт-годинник

Виборювати першість у випуску смарт-годинників мають право декілька виробників, залежно від того, що ми назвемо розумним гаджетом. Наприклад, відома компанія Hewlett Packard вела розробки такого девайса ще із середини 70-х років. У 1977 році публіці нарешті було презентовано досить дивну конструкцію, яка могла трохи більше, ніж просто показувати дату та час.

Але новинка виглядала настільки незвично, що покупців було обмаль. Годинник складався із звичайного цифрового циферблата, який виглядав як вузенька смужечка, а більшість корисного простору займала мініатюрна клавіатура. Керувати нею можна було лише за допомогою маленького стилуса. Окрім відображення дати та часу, цей годинник міг працювати у якості калькулятора, мав будильник, невеличкий записничок. Успіхом на ринку він не користувався.

Інша версія першого смарт-годинника

Деякі джерела говорять, що компанія Hamilton Watch Company вела розробки розумного годинника ще з початку сімдесятих, але жодних презентацій не було. Напевне, саме годинник від НР спонукав компанію показати творіння через два роки після аксесуара від НР.

Гаджет називався Pulsar NL CO1. Він умів не тільки виконувати примітивні арифметичні дії, але й міг запам’ятовувати до 24 цифр та мав програмовану пам'ять. Особливого успіху цей годинних теж не набув, але його згадують завдяки тому, що після презентації у 1979 році бренд було куплено маркою Seiko, яка почала користуватися багатьма знахідками компанії та досягла значно більших успіхів.

Справжній розумний годинник

Японці Seiko були недосяжні для конкурентів у 80-ті роки. Вони розробили низку розумних моделей, які вміли працювати з окремою клавіатурою, а в 1984 році вийшов годинник Seiko, що вмів синхронізувати дані з комп'ютером. Це був справжній прорив, а у кінці 80-х бренд випустив годинник навіть із сенсорним дисплеєм.

Матерiaли по темі