Морські перевезення: можливість доставити товар у будь-яку точку світу

Морські перевезення: можливість доставити товар у будь-яку точку світу

Людство з незапам’ятних часів використовувало водні простори, щоб не тільки пересуватися самим, а й перевозити товари. Перевезення морем і зараз є одним з основних способів доставити хоч на край світу і людину, і вантаж.

У всьому світі пасажирські і вантажні перевезення морем займають найбільший відсоток від усієї кількості міжнародних перевезень.

Для багатьох країн  морські перевезення є головною ланкою, що зв’язує їх з рештою світу, а у деяких випадках морський шлях – єдиний спосіб доставки товару будь-куди. Морські перевезення https://www.zammler.com.ua/ua/services/shipping/ є одним з найкращих способів переміщення товару, адже у більшості держав у світі є вихід до моря. Перевозити морем можна що завгодно і в будь-якій кількості, навіть «найвибагливіші» вантажі, для яких потрібен особливий режим транспортування.

морські перевезення
фото ubi-logistic.com.ua

Суднобудівники навіть розробили спеціальний морський транспорт для цієї мети – це рефрижераторні судна, в яких дотримується певний температурний режим; танкери – для перевезення рідкого вантажу; балкери, якими перевозять сухі грузи – зерно, цемент, вугілля і руду; баржі та контейнеровози.

Переваги морських перевезень

У середньому дальність перевезень по морю становить більше 3 тисяч кілометрів. Тобто відстань, на яку можна перевозити грузи, є більшою, ніж у перевезень іншими видами транспорту. Але і це ще не все:

• великогабаритні судна можуть перевозити дуже велику кількість вантажу, в результаті собівартість транспортування буде нижчою;
• контейнери, в яких знаходиться вантаж, забезпечують його збереження;
• розвантажувати і завантажувати судно можна, іноді навіть не заходячи в порт.

Які бувають перевезення

Морські вантажоперевезення діляться на два основні види: внутрішні  та зовнішні. Внутрішні – це переміщення всередині країни, без перетинання державних кордонів, а зовнішні перевезення – коли товар переміщується між різними країнами та континентами.

морські перевезення
фото ealc.com.ua

Додатково морські перевезення поділяються на кілька типів:

• контейнерні (тип FCL1 – коли контейнери завантажені товаром від одного відправника; тип LTL2 – коли різні замовники в одному контейнері відправляють невеликі партії товарів);
• навалочні – коли деякі види вантажу не потрібно спеціально упаковувати;
• накатні – перевезення колісної або гусеничної техніки;
• наливні – перевезення рідкого вантажу: нафтопродукти, сировина або продукти хімічної промисловості.

Світова статистика свідчить  – якщо для  інших видів транспортування можливі  втрати товару через аварії або стихійні лиха, то під час  морських перевезень  ця вірогідність дуже низька.

Автор: Олеся Скачко
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: