Пенсійний лікбез: як приготуватися до виходу на пенсію

Пенсійний лікбез: як приготуватися до виходу на пенсію

фото minfin.com.ua

Кожен трудовий шлях має свій початок і має свій кінець. Отримати заслужений відпочинок та присвятити більше вільного часу своїм рідним та близьким вдається після виходу на пенсію. Вихід на пенсію це відповідальний та досить часто не дуже простий процес.

Спеціалісти Пенсійного центру (https://pensiya.in.ua), компанії, що надає послуги як для майбутніх так і діючих пенсіонерів рекомендують готуватися до виходу на пенсію завчасно. Ми попросили спеціалістів надати загальні поради для майбутніх пенсіонерів:

Увага до деталей. Потрібно уважно переглянути трудову книжку, диплом, паспорт та інші документи на предмет наявності помилок або виправлень. Якщо завчасно виявити такі неточності, то можна заощадити час під час оформлення пенсії. Особливу увагу слід приділити записам у трудовій книжці.

Підтверджуючі документи. Досить часто у працівників Пенсійного фонду виникають сумніви щодо вірності заповнення трудової книги. Підтвердити такі записи можливо отримавши уточнюючу довідку на підприємстві або в архівній установі. Інколи отримати такі довідки відається не дуже просто та процедура займає чимало часу.


Вікторія Лисун, представник Харківського офісу Пенсійного центру

Довідка про заробітну платню. Як відомо для розрахунку майбутньої пенсії використовуються данні по заробітній платні з 2000 року за весь час роботи та данні про заробіток за 60 календарних місяців до 2000 року. Потрібно пригадати саме той період роботи де розмір заробітної плати був найвищим. Важливо завчасно отримати довідку про розмір такої заробітної плати.

Відмова у призначенні пенсії. Часто на практиці майбутній пенсіонер може отримати відмову у призначенні пенсії. Перелік підстав для отримання відмов може бути необмежений. У будь-якому випадку отримавши відповідну відмову необхідно звернутися до кваліфікованого адвоката, що спеціалізується у веденні пенсійний справ. Саме такі юристи працюють в Пенсійному центрі (https://pensiya.in.ua/ru/contact-us/).

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: