«Рідкий компост» — визріває швидко і діє ефективно

«Рідкий компост» — визріває швидко і діє ефективно

nasotke.ru

Компост — чудове добриво, яке має низку переваг. І один недолік — «зріє» він довго. Але можна отримати засіб, що не поступається класичному компосту, за два тижні. Ділимося його рецептом.

Металеву бочку на 200 л слід установити на сонячному місці. Заповнити її на 80 % листям, травою, бадиллям та іншими відходами «городнього виробництва», бажано — попередньо подрібненими. Залити водою, яка нагрілася на сонці, додаючи в кожне відро 50 г сечовини. Накрити бочку, щоб не налітала мошка., не випаровувалася рідина й не поширювався сморід, що виникне під час бродіння. Залежно від температури повітря цей процес триватиме 10–15 днів. Готовий «компост» – брудно-зелена рідина із запахом фекалій.

Фото: nasotke.ru

Під час бродіння вміст бочки слід періодично перемішувати, потроху додаючи і зелень, і воду. За кілька днів до використання «компосту» можна додати в бочку 500 г суперфосфату.

Щоб підживити ягідні, овочеві рослин і квіти, слід зробити розчин: на 1 частину рідини з бочки — 2 частини води. Перед його застосуванням попередньо полити грядки водою, і вже потім — компостним розчином із розрахунку 1 відро на 1,5 м2.

Також можна використати «рідкий компост» і для підживлення дерев і кущів. Слід відступити 0,5 м від куща і 1,5–2 м від стовбура дерева і вирити рівчак на штик лопати. У нього укласти гущу з бочки шаром 10 см, залити рідиною (1 відро на 2–3 м). Далі рівчак рясно залити водою і засипати землею після того, як вода вбереться у ґрунт. Зверху ще насипати валик землі (з урахуванням осідання).

Бочку, що спорожніла, знову «зарядити» для наступної порції «компосту». Практика показує, що для ділянки «шість соток» потрібні дві такі бочки.

Матерiaли по темі

Автор: Данило Мигай
subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: