Грунти Харківщини страждають через відсутність добрив - Інститут грунтознавства

04.03.2013 08:22 Агропром
http://www.mk.ru http://www.mk.ru
Поки що на харківських полях вноситься недостатня кількість органічних і мінеральних добрив.

Як розповів директор Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського” НААН України академік Святослав Балюк, сучасний стан ґрунтів у нас дефіцитний (до 1990 року був бездефіцитним). Не вистачає органічних речовин, мінеральних елементів та знижується вміст гумусу. 

- Особливу тривогу викликає недостатня кількість внесення органічних добрив, - зазначив Святослав Балюк. - Якщо раніше на один гектар вносилося до 9 тонн “органіки”, то зараз до однієї тонни і то не всюди. Причина всім відома: тваринницька галузь поки що розвивається не на повну міць, а значить і земля недоотримує добрив. Але ж вихід, звісно, існує і не слід чекати поки тваринництво запрацює на повну міць.

Зараз, за його словами, впроваджуються новітні технології, які дозволяють навіть за відсутності тваринницької галузі знову повернутися на бездефіцитний баланс, тобто вести збалансоване землеробство. Суть полягає в тому, щоб усі залишки рослин на ниві заорювалися в ґрунт і тим самим збагачували його споживними речовинами.

До речі, за кордоном активно використовуються такі землеробські технології, що дають змогу взагалі не займатися тваринництвом. Не кращі справи і з мінеральними добривами, яких у середньому вноситься в три рази менше від потреби. А тут вихід один: не економити кошти на придбанні мінеральних добрив.

Ігор Тесло

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта