На Харківщині готуються до збору урожаю: прогноз аграріїв

На Харківщині готуються до збору урожаю: прогноз аграріїв

Фото: SumyNews

Цього року у Харківській області збір урожаю розпочнеться з другого липня. Масово збір врожаю почнуть 7-10 липня. Про це 27 червня повідомив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

За його словами, збір врожаю розпочнеться на південному сході регіону — в Лозівському, Близнюківському, Барвінківському, Сахновщинському районах, пізніше збирання зернових продовжиться у північній частині області — у Вовчанському, Великобурлуцькому, Дергачівському районах. Цьогоріч урожаю буде зібрано менше та за коротший термін, порівняно з минулим роком. Така відмінність пояснюється погодними умовами.

«В минулому році ми посіли друге місце у збиранні зернових і отримали рекордний за всю історію Харківщини урожай озимої пшениці. В цьому році планована врожайність пшениці – 3,6–4 центнери з гектара, а це на один центнер менше порівняно з минулим роком», – розповів Марк Беккер.
Він також повідомив, що під час збору врожаю буде задіяно 3157 одиниць техніки.

«Наша імпортна техніка дозволяє працювати з мінімальними втратами зерна — 1,5– 2 %. Раніше ці втрати могли досягати 50 %», – повідомив Марк Беккер.
За сприятливих погодних умов закінчити процес збору зернових планують за два тижні. На сьогодні збір урожаю вже розпочали вісім областей України.

Кирило Тихонов

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: