Ціна на хліб та овочі. Влада Харківщини звітує про зниження цін

18.06.2014 08:56 Агропром
http://ua-ekonomist.com/ http://ua-ekonomist.com/

Керівництво Харківщини запевняє: з кінця травня до сьогодні цінова ситуація на продовольчому ринку області стабільна.

- У червні 2014 року можна спостерігати позитивну тенденцію щодо стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку Харківської області. Завдяки відсутності стрибків курсу гривні у травні-червні не було суттєвих цінових перепадів. Тобто основні факти, які у березні-травні сприяли підвищенню цін на товари та послуги, перестали впливати, - пояснив директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Віктор Коваленко.

Він також розповів про ситуацію з цінами в області. Так, сьогодні ціна на крупу гречану знизилася на 1,3 %,  яйця курячі — 4,6 %, цукор — 1,2 %, молоко - на 1,2 %. На продовольчих ринках  на 1,5 % знизилися ціни на картоплю минулорічного врожаю та на 9,8 % на таку ж цибулю. Ціни на капусту нового врожаю у роздріб знизилися до 4 грн за кілограм, ціна на молоду картоплю знижується кожного тижня. Найбільші темпи падіння ціни спостерігаються на огірки нового врожаю: 10-12 % на тиждень, а це 6,5-7 грн за кілограм. 

- Відомо, що Російська Федерація заборонила ввезення української картоплі, із одного боку це суттєво наповнить місцеві ринки і як результат призведе до зниження ціни, з іншого боку — це певні втрати для підприємств, які займаються вирощуванням та поставкою цього овочу, - прокоментував Коваленко. 

Окрім цього, ХОДА спільно з керівниками хлібопекарських підприємств розробили перелік хліба соціальних сортів. Уже досягнута й  реалізована домовленість із хлібозаводами про зниження оптово-відпускних цін та їх стабільності до врожаю цього року.

Із керівниками супермаркетів також досягнуто домовленість щодо зниження торгової націнки на ці види хліба.

Тетяна Василець 

 

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта