У прокуратурі розповіли, чи мають право приватники забороняти простим людям рибалити

08.01.2014 14:26 Агропром
http://doseng.org/ http://doseng.org/

Чи законно справляння плати за рибну ловлю на ставках. На це питання в інтерв'ю "СК" відповіла Харківський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Тамара Кошель.

– Стосовно ж рибальства, якщо в людини є тільки договір оренди землі під водою, він не дає право зариблювати водойму, ловити рибу і тим більше забезпечувати пропусками людей, оскільки рибна ловля – це загальне право людини на користування природними ресурсами. Людина прийшла і рибалить – усе, крапка. Однак є випадки використання водних живих ресурсів на підставі режиму експлуатації водних об’єктів. Тобто наукова організація розробляє відповідний документ, попередньо вивчивши флору і фауну об’єкта, яким передбачено час, яким видом риб можна зариблювати ставок і яку кількість риби можна виловлювати.

Ця праця узгоджується рибоохороною та іншими органами. Під цей режим розробляються правила любительської та спортивної ловлі, місця для рибної ловлі, і тільки після цього може брати плату. Однак навіть у цьому випадку є винятки. Діти, інваліди та учасники ВВВ можуть рибалити навіть на цих об’єктах безкоштовно. Проблема в тому, що частіше за все на водоймі можна зустріти тільки охорону, в якої, звісно, нема жодних документів. Однак людина може взяти ту перепустку-квиток, яку йому видала охоронець на ставку, та звернутись до рибінспекції або іншого контролюючого це питання органу з приводу законності таких дій. Якщо стягування грошей було проведено на незаконних підставах – у орендаря будуть неприємності, - сказала Тамара Кошель.

Артем Богдан, матеріал з газети "Слобідський край" №139 від 21.11.2013

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта