У трьох районах зафіксували найгірші сходи озимих культур

У трьох районах зафіксували найгірші сходи озимих культур

Фото: stolica-s.su

Цього року на полях Харківської області озимий клин збільшили майже на 7%.

На сьогодні, гарні сходи фахівці відзначають на 20% засіяної території. Ще 50% площі — оцінюють як задовільні, інші 30%, як слабкі та зріджені. Загальна площа озимих зернових культур у області склала 522,4 тисяч га.

— У Борівському, Богодухівскому, частково Краснокутському, Харківському та Чугуївському районах стан озимих культур хороший. Є тривога по Балаклійському, Куп'янському та Ізюмському — там, де стан рослини у більшій мірі задовільний, —  розповів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер. — Але багато чого залежатиме від подальшого моніторингу озимих культур, аби весною аграрії змогли вчасно вжити увесь комплекс необхідних агротехнічних заходів від яких залежить майбутній урожай.

Також Марк Беккер додав, що зниження температури повітря, які спостерігалися в першій та другій декаді січня не вплинули на стан рослин, а от потепління, яке зараз ми спостерігаємо, навпаки, може накласти негативний відбиток на ростові процеси.

— Але якщо температура не буде знижуватися дуже різко та, відповідно, на полях не буде формуватися снігова кора, я думаю, що зимівля для рослин пройде нормально, — додав перший заступник голови ХОДА.

Читайте також: Збитки від АЧС сягнули трьох мільйонів гривень

Олександр Ушаков

Матерiaли по темі

subscription
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини:
Підписка на розсилку
Хочу отримувати головні новини: