Паростки надії. Як зростає озима пшениця на Харківщині (ФОТО)

07.02.2013 10:12 Агропром
фото Віктора Кочетова фото Віктора Кочетова
Сьогодні в Інституті рослинництва імені Юр'єва показали моноліти озимої пшениці. Іх викопали та привезли з полів Харківщини, аби зробити прогнози на урожай.

- Впродовж зими є три основних строки відбору монолітів: 20 січня, 20 лютого і 10 березня. За результатами першого відбору можна сказати, що всі рослини прекрасно відростають, - сказала провідний науковий співробітник лабораторії селекції і фізіології озимої пшениці інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва Наталія Ряпчун.

За словами директора Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва Сергія Попова, озимих культур зернової групи в Харківській області посіяно на площі 478,7 тис. га, з яких озимої пшениці — 461,4 тис. га.

БІЛЬШЕ ФОТО З ІНСТИТУТУ ІМ. ЮР'ЄВА ДИВІТЬСЯ ТУТ

Нині стан озимих не викликає занепокоєння, адже в тих господарствах регіону, де витримали правильно всі агротехнологічні технології озимина знаходиться в доброму стані.


- У нинішньому році в переважній більшості господарств ретельно поставилися до посіву озимих культур на якісному рівні та в оптимальні агрономічні строки, - розповів Сергій Попов. - Відтак, на цей день в області 64% озимини перебуває в доброму стані, 34% - в задовільному і лише 2% - в слабкому та зрідженому стані. Поки що погодні умови не викликають занепокоєння, тому будемо сподіватися, що озимина “вийде” із зими в доброму стані.

Ігор Тесло, Віктор Кочетов

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта