Земельні справи. Під Харковом незаконно віддали 25 га землі. Суди тривають

12.02.2014 11:00 Агропром
http://www.poltava.pl.ua/ http://www.poltava.pl.ua/

На території однієї з сільських рад Дергачівського району прокурорська перевірка виявила порушення земельного законодавства.

Як повідомила міжрайонний прокурор Тамара Кошель, розпорядженням районної державної адміністрації 13 громадянам були виділені земельні ділянки.

При цьому категорію земель загальною площею 25 га, вартістю понад 4 млн грн, змінено з лісогосподарського на сільськогосподарського призначення. Проте розпоряджатися землями цієї категорії місцева рада відповідно до законодавства не має права.
До того ж земля була незаконно вилучена з користування лісгоспу.

За наслідками прокурорської перевірки до суду направлено 13 позовів про скасування зазначених розпоряджень, а також держреєстрації та кадастрових номерів ділянок.

Наразі 8 позовів уже задоволено судами. Інші перебувають на розгляді.

Нагадаємо, нещодавно прокуратура перевірила додержання земельних законів у Барвінківському районі. Так, у 2012 році за розпорядженням голови Барвінківської райдержадміністрації одному з фермерських господарств була надана в оренду земельна ділянка для ведення товарного сільгоспвиробництва.

Однак прокурорська перевірка виявила, що ділянка площею понад 40 га, вартістю майже 900 тис. грн, була передана в оренду без проведення земельних торгів.

Автор: Администратор сайта