На Харківщині посилюють захист критичної інфраструктури

13.09.2023 12:20 Всі Новини
Фото - з сайту ХОВА Фото - з сайту ХОВА

Першочерговими завданнями в Харківській області наразі є облаштування засобами фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури, підготовка житлового фонду до осінньо-зимового періоду та відновлення енергогенерації.

Минулого тижня на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області йшлося про готовність до роботи в осінньо-зимовий період. Зокрема, районним військовим адміністраціям було доручено підготувати резервні джерела енергопостачання та створити запаси альтернативних видів палива на випадок відключень від централізованого газопостачання, теплопостачання тощо.

Як зазначив начальник ХОВА Олег Синєгубов, теплове господарство області підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період на 80,4 %, водопровідно-каналізаційне – на 76,2 %. Житловий фонд комплексно готовий на 81,7 % (10 781 з 13 196 житлових будинків). Об’єкти охорони здоров’я підготовлені на 82,9 %.

Начальник ХОВА постійно інспектує хід робіт у деокупованих та постраждалих від дій російських окупантів громадах. Під час чергового візиту в райони області Олег Синєгубов оглянув стан житлового фонду. Начальник Харківської ОВА доручив прискорювати темпи відбудови та розробку проєктно-кошторисної документації.

– Динаміка повернення жителів Харківщини до своїх осель дедалі зростає, тому маємо прискорювати роботу в цих напрямах. Окрім житлового фонду, продовжуємо приділяти велику увагу об’єктам, де надають соціальні та медичні послуги. Необхідно активніше готуватися до опалювального сезону, аби в усіх оселях було стале газо-, водо-, електропостачання і тепло, – підкреслив Олег Синєгубов.

Нагадаємо, що в Харківській області першочергово відновлюють житлові будинки, які зазнали ушкоджень внаслідок бойових дій. Наразі на 38 об’єктах ідуть роботи за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Загальна сума фінансування – 1 мільярд 128,4 мільйона гривень. Зокрема, триває відновлення 27 багатоквартирних будинків, 7 закладів охорони здоров’я, 2 адміністративних і 2 освітніх закладів.

Також в області реалізуються два проєкти з відновлення (багатоповерхівка у Чугуєві та медичний заклад у Харкові) за кошти місцевих бюджетів – на суму 27 мільйонів гривень.