З яких сіл Дворічанської громади виїхали всі жителі

02.02.2024 14:50 Всі Новини
Фото надано Дворічанською СВА Фото надано Дворічанською СВА

У деяких прикордонних селах Дворічанської громади не залишилося жодного жителя. Через війну люди виїжджають на більш безпечні території.

Про це медіа «Слобідський край» розповіли у Дворічанській селищній військовій адміністрації. У Кам’янський старостинський округ входять 5 сіл. До повномасштабного вторгнення в окрузі мешкало до 1000 людей, в основному в Кам’янці. Зараз у цьому селі залишилася лише сім’я з двох пенсіонерів.

У Красному Першому живе 5 осіб, а до війни було десь 80. У Строївці та Бологівці, де було по кілька десятків жителів, не залишилося нікого. Пусті стоять і Тополі, а це було чималеньке село, на кілька сотень жителів.

Як розповіла начальниця Дворічанської селищної військової адміністрації Галина Турбаба, немає жителів й у Гряниківці. Вона розташована у сірій зоні біля Осколу, тож офіційної інформації про те, що сталося з жителями села, у СВА не мають. Але люди звідти повиїжджали, бо село повністю знищене.

– Багатьох місцевих евакуювали волонтери, та люди й самі  звідти виїжджали. Багато з них зараз розселені по гуртожитках у Харкові, – каже Галина Турбаба.

Нагадаємо, що ми писали, як триває евакуація у Дворічанській громаді та чому люди залишаються вдома, незважаючи на небезпеку. А нещодавно родина з Дворічної отримала енергоефективну оселю у Пісочинській громаді.

Також ми писали, скільки жителів наразі залишається у селищі Дворічна.