Сили АТО та бойовики почали відвод техніки у зоні зіткнення

Сили АТО та бойовики почали відвод техніки у зоні зіткнення

фото ЛігаБізнесІнформ

Українські військові та бойовики почали відвід важкого озброєння від лінії зіткнення.

Представник місії ОБСЄ Майкл Боцюрків ввечері 26 лютого не зміг підтвердити або спростувати заяви України і сепаратистів про початок відведення озброєнь в Донбасі.

"Вчора в зоні конфлікту працювали 20 наших патрулів. Але поки вони можуть фіксувати лише пересування озброєнь, а не їх відведення",- цитує Боцюрківа КоммерсантЪ.

Боцюрків пояснив, що слово "пересування" обрано спеціально.

"Для фіксації "відведення" нам потрібна інформація про чисельність і розташування важкої техніки, дані про передбачувані шляхи відводу озброєнь і відомості про пункти, в яких вони будуть зберігатися. Але ні одна зі сторін конфлікту таких даних нам поки не надала", - сказав він.

Боцюрків запевнив, що надання запитуваної інформації є поширеною міжнародною практикою".

"Без цих даних, а також без подальшого необмеженого доступу до місць складування озброєнь місія ОБСЄ не зможе дати гарантію того, що техніка відведена", - сказав він.

У донецькій міліції зазначили, що відводять озброєння поступово і обережно.

Заступник начальника ГУ МВС України в Донецькій області Ілля Ківа розповів, що сили АТО почали відведення важкого озброєння на Донбасі за двома напрямками: Донецький аеропорт і Дебальцівський плацдарм.

«Сьогодні отримали наказ від Головнокомандувача про початок відводу нашої артилерії. Ми зараз почали його виконувати на двох ділянках фронту: з району аеропорту і Дебальцівського плацдарму», - сказав він в ефірі Еспресо.TV.

Пан Ківа зазначив: «Робимо ми це поступово, обережно, дуже уважно дивимося на позиції противника, щоб він у будь-який момент не зміг використовувати відведення нашої артилерії для початку своїх наступальних дій. Процес цей потрібний, але обережний. Присутні спостерігачі ОБСЄ, і це не одного дня робота».

За його словами, час відведення залежить від дій противника, від того, наскільки противник буде виконувати Мінські угоди.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ