На Харківщині очікують зростання кількості хворих на коронавірус

12.01.2021 17:36 COVID-19

Сплеск захворюваності на СOVID-19 у Харківській області прогнозують на кінець цього тижня. Про це сьогодні, 12 січня, повідомили в ХОДА.

Станом на 12 січня на стаціонарному лікуванні в опорних закладах області перебувало 1639 пацієнтів, з них у відділеннях реанімації  –  121 людина, на апаратах ШВЛ знаходиться 71 хворий. Уже до кінця тижня кількість хворих на ковід може зрости. Про це 12 січня повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

– На жаль, ми вже бачимо динаміку у бік збільшення. Я припускаю, що в наступні дні ця динаміка ще зростатиме, – дав свій прогноз чиновник.

За словами Тараса Пастуха, збільшення кількості хворих – це результати скупчення людей на новорічних святах. На площі, ялинки ходили переважно молоді люди, які іноді легко або взагалі безсимптомно переносять хворобу. Проте молодь потім навідувалися у гості до своїх літніх родичів. Тож заступник губернатора прогнозує зростання кількості хворих на коронавірус уже до кінця цього тижня.

– Чи готові наші лікарні до збільшення хворих? Все залежить від того, яке це буде збільшення. Наразі завантаженість опорних лікарень Харківщини складає 34 %. Ще не почав прийом пацієнтів госпіталь ветеранів, не на повну потужність працює і залізнична лікарня. Тобто резерв у нас є. Але якщо це збільшення відбудеться в два-три рази, то тоді нам доведеться відкривати додаткові заклади, – зауважив Тарас Пастух.

Він також пояснив причину зменшення на вихідних кількості тестувань. На Харківщині більше не працюють мобільні бригади, які тестували хворих та контактних на дому. Справа в тому, що з 1 січня Національна служба здоров’я перестала контрактувати такі бригади. Тож сьогодні, щоб здати безкоштовний тест, люди мають іти до своїх сімейних лікарів. За словами Тараса Пастуха, далеко не всі сімейні лікарі ведуть прийом у вихідні. У робочі дні в середньому на Харківщині тестують від 1700 до 2100 людей.

– Не контрактувати мобільні бригади – це рішення НСЗУ. Коли у нас була остання нарада з Міністерством охорони здоров’я, я особисто порушував це питання перед головним санітарним лікарем України. Коли сьогодні МОЗ нам ставить завдання збільшувати тестування, то ліквідація таких мобільних бригад може призвести, навпаки, до зменшення. Не всі люди, особливо старшого віку, мають можливість прийти у поліклініку та відстояти чергу. Сподіваємося, що МОЗ нас почує і відновить роботу мобільних бригад, – наголосив Тарас Пастух.

Читайте також: У всіх районах Харківської області виявили нових хворих на коронавірус